Leo Mesi ne gubi finala, u subotu napada jubilarni trofej sa Barsom

petak 26.05.2017.
15:15

Argentinac ima priliku da pobedi u novom finalu.

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Lionel Mesi je najbolji igrač u istoriji Barselone, a u subotu imapriliku da osvoji čak 31. trofej sa katalonskim klubom.

Mesi će u subotu protiv Alavesa odigrati svoje 25. finale u bordo-plavom dresu, a u dosadašnjih 24 je slavio 19 puta.

Mesi je izgubio svega pet finala sa Barselonom, u Superkupu Evrope 2006. od Sevilje, dva puta u finalima Kupa kralja od Real Madrida (2011. i 2014. godine), potom od istog rivala u Superkupu Španije 2012. i od Atletik Bilbaa u istom takmičenju 2016. godine.

Ipak, Mesi je slavio u 19 finala, što je procenat od 79%, a ukupno je postigao 25 pogodaka i dodao 9 asistencija u 24 finala!

Pored toga, ukoliko u subotu osvoji Kup kralja, Mesi će osvojiti jubilarni 30. trofej sa Barsom, isto koliko ima i kapiten Andres Inijesta.

Njih dvojica su najtrofejniji igrači u istoriji Barselone, iza njih je Ćavi Ernandes sa 25.

Mesi

45 Komentara

Lionel 10 BARCELONA
Friday, 26.05.2017
22:18

Onda nase musterije koje smo cekale toliko godina da zaigraju u super- kupu mali real

MSSZRMK
21:54
HHadzimontagic
20:54

Trofeji, nisu svi trofeji isti, neki igraci daju veliki doprinos za osvajanje trofeja, neko dobije trofej zaslugom kolega, neko dobije trofej zaslugom sudija, neko dobije trofej zato sto su drugi bili losi. Mesijevi su trofej dokaz velike igre, velike igre Mesija, velike igre Barse. Malo je ekipa Koje se mogu pohvaliti velikom igrom

jebem ti mater
18:14

Pa dobro osvojice taj Banana Kup kako su ga nazivali navijaci Barse do pre nekoliko godina,ako krene po zlu,tu su sudije Alba i Nejmar ce iscenirati neki smesan penal i eto gola,ako Messi promasi prvi dosudice se 2 i kao slag na torti crveni karton za Alaves :D

Boixos_Nois
21:41

Barem će ga osvojiti pošteno, a ne kao Real Primeru i možda i LŠ (krađa protiv Bayerna)

Go Hard or Go Home
17:43

Ne gubi finala, zanimljivo. :)

Nicklas Bendtner
17:40

Impozantna statistika, po meni najveci igrac ikada, sad ukusi su razliciti ali treba reci da je momak rodjeni pobjednik. Desilo se da je izgubio par finala ali ko ih jos nije izgubio, niko nije savrsen.

21:58

Nije najveci ikada bilo je boljih,ali je u vrhu.

Rise up
17:20

Kazu da je svaki trofej vazan i da se treba boriti.Po meni ovaj kup nece nista izvuci sezonu ali eto valjalo bi ga uzeti zbog neke pozitivne energije i niko ne voli da gubi.A takodje dva klasika bi se igrala krajem avgusta super kup sto svi jedva cekaju.

S-I-M-K-E_
17:03

Messi ce biti najtrofejniji fudbaler u istoriji fudbala.

21:58
S-I-M-K-E_
17:02

Upropastio ga Iguain u reprezentaciji,inace bi imao osvojene 2 Kopa Amerike i Mundijal.

Messi plati porez :D
19:23

Za sve je kriv Gonzalo Higuain! Izbacio ga u KA, izbacio ga u LP, ...

19:43

Mesi je u finalu protiv Nemacke imao cistu sansu 1-1 sa Nojerom kad ga je Biglia proigrao. tako da price da ga je Iguain zeznuo su price za malu decu. plus je promasio penal u finalu prosle godine i valjda ti je to dovoljno da zakljucis da je Mesi podjednako kriv kao i Iguain a mozda i vise od njega

Brat Sergio Return_
16:21

Neko prvak Spanije, prvak Europe, prvak svijeta. Igra novo finale LS, a neko igra nebitan kup protiv mocnog Alavesa... :D

Povratak_Otpisanih
16:55

Koji se ti znalac 😂 a gdje god real kiksa to takmicenje nema neko znacenje.Nekad je sutnja zlato.

No ®ules
16:57

Dosadni ste vise vi instant navijaci. Odlaskom u penziju Mesija i Ronalda fudbal ce dobiti puno, jer cete vi tzv ljubitelji fudbala valjda ispariti.