Lekiću i Šćepoviću bod u derbiju, La Korunja se spasila u 95. minutu!

• 16. februar 2014.

• 13:56

Jednu od ključnih utakmica u borbi za plasman u Primeru, Sporting iz Hihona odigrao je danas na gostovanju La Korunji, bio na pragu pobede, ali je na kraju uzeo samo bod...

Posle današnjeg gostovanja na ''Rijazoru'', ekipa Sportinga iz Hihona ostala je u ravnopravnoj trci za plasman u elitno društvo, ali može da žali za dva prokockana boda u finišu meča.

Tim naših Stefana Šćepovića i Dejana Lekića vodio je kao gost rezultatom 1:0, bio u prilici da od današnjeg rivala preuzme drugo mesto na tabeli, ali je La Korunja u poslednjim sekundama meča uspela da izbegne poraz - 1:1!

Vodeći gol za Hihon postigao je Espinoza u 26. minutu, tri minuta kasnije domaći su imali priliku iz jedanaesterca da ekspresno dođu do izjednačenja, ali je Borha bio neprecizan sa bele tačke.

Minimalnu prednost su gosti uspešno održavali sve do petog minuta nadoknade vremena, a onda je Fabri doneo izjednačenje La Korunji koja je ipak zadržala drugo mesto.

Stefan Šćepović je, kao i obično bio u startnoj postavi gostiju, na terenu je proveo 82 minuta kada ga je zamenio upravo Dejan Lekić.

Posle ovakvog raspleta, Eibar na čelu tabele ima 45 bodova, La Korunja ima 43, a Hihon 42 boda.