Lekić sa dva gola doneo bod Hihonu!

• 01. decembar 2013.

• 19:58

Bivši napadač Crvene zvezde Dejan Lekić nastavio fantastičnu golgetersku seriju, postigao oba gola protiv Alkorkona i najzaslužniji je što je njegova ekipa ostala neporažena.

Fudbaleri Sporting Hihona dočekali su Alkorkon u okviru 16. kola španske Segunde a već na samom startu susreta Dejan Lekić potvrdio je da je ušao u golgetersku seriju postigavši gol i u petom uzastopnom meču.

Bivši napadač Crvene zvezde, Osasune i Genčlera pogodio je u 14. minutu utakmice donevši tako prednost Sportingu ali gosti u narednih 10-ak minuta prave totalni preokret i sa prednošći odlaze na odmor.

Ipak, Lekić se pobrinuo da Alkorkon ne odnese ceo plen iz Hihona svojim drugim golom na meču. Igrao se 68. minut, a sprskom centarforu ovo je bio šesti gol u Segundi ove sezone. Ostalo je 2:2, iako su domaći u finišu ostali s desetoricom na terenu.

Stefan Šćepović je sa Lekićem činio napadački tandem Sportinga, ali prvi strelac (11 golova) druge po snazi lige u Španiji na ovom meču nije tresao protivnički mrežu.

Hihon se nakon 16 odigranih kola nalazi na petom mestu na tabeli.