Lekić naterao Barsu da se ''uozbilji''

• 12. januar 2012.

• 23:47

Dejan Lekić postigao vodeći gol za Osasunu, u revanš meču osmine finala Kupa kralja protiv Barselone. Ipak, Katalonci u drugih 45 minuta napravili preokret i novom pobedom izborili plasman u četvrtfinale, gde ih čeka najveći rival - Real Madrid.

Posle ubedljive pobede u prvom meču na Kamp Nou (4:0), Barselona je i u revanšu bila bolja od Osasune, ovoga puta rezultatom 2:1.

Fudbaler oko koga se dugo spekulisalo da li ostaje u Osasuni, ili se vraća u Zvezdu, večerašnjim golom protiv Barse valjda je i definitivno ubedio čelnike kluba iz Pamplone da treba da ga zadrže.

Dejan Lekić je postigao vodeći gol za Osasunu, u finišu prvog poluvremena, kada je šutem sa ivice kaznenog prostora, između dvojice protivničkih igrača, uspeo da savlada golmana Pinta - 1:0.

Međutim, posle samo četiri minuta igre u nastavku, Aleksis Sančez je doneo izjednačenje Barsi. On je u 58. minutu ustupio mesto Leu Mesiju, koji je petnaest minuta kasnije asistirao Serhiju Robertu za pobedonosni gol - 1:2.

Lekić je odigrao svih 90 minuta u večerašnjoj utakmici i, verujemo, definitivno povratio poverenje trenera.