Lekić i Šćepović prekinuli seriju, Hihon izgubio sa tri igrača manje!

• 05. januar 2014.

• 16:23

U prvoj utakmici njihovog Hihona u 2014. godini, srpski tandem nije uspeo da nastavi golgetersku seriju iz prošle.

Naime, Hihon je u nedeljnom matineu, u okviru 20. kola španske Segunde, igrao na svom terenu protiv Saragose, a posle mnogo uzbuđenja, pogotovo u drugom poluvremenu, bodove je odneo gostujući tim.

Saragosa je slavila sa 3:2, a domaći su meč završili sa čak trojicom igrača manje, što je, praktično i bilo presudno u ovom susretu.

Poveli su gosti posle samo tri minuta igtre preko Rožera, da bi Hihon napravio preokret golovima Kasesa u 35. i Serhija u 49. minutu.

Međutim, od tada počinju neočekivani problemi domaće ekipe. Prvo isključenje Ernandeza u 54. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Montanjes izjednačio na 2:2.

U 68. minutu i drugi Ernandez u ekipi Hihona mora van terena zbog dva žuta kartona, da bi u 83. Kases skrivio penal i - takođe zaradio isključenje.

Rodrigez, međutim, nije iskoristio jedanaesterac, ali je u 89. minutu Sidonka ipak krunisao ogromnu brojčanu prednost gostiju, postavivši konačnih 2:3.

Stefan Šćepović i Dejan Lekić su i ovog puta bili u startnoj postavi Hihona. Šćepović je odigrao ceo meč, a Lekić je zamenjen u 57. mintutu, posle prvog isključenja na ovom meču.

Hihon je i pored poraza ostao na drugom mestu na tabeli, sa dva boda manje od La Korunje, koja ima i meč manje.