Legende na ''Bernabeu'' igrale za pomoć Africi

• 03. jun 2012.

• 22:48

Pred više od 60.000 gledalaca na ''Santjago Bernabeu'' u Madridu, veterani Reala savladali su večeras nekadašnje vedete Mančester junajteda u humanitarnoj utakmici za pomoć Africi.

Predvođeni Zidanom, Figom, Butragenjom, Roberom Karlosom, legende Reala trijumfovale su rezultatom 3:2 nad Mančesterom, u čijim redovima su nastupili i Kol, Šeringem, Van der Sar...

Real je poveo preko Fernanda Morijentesa u 7. minutu, a samo dva minuta kasnije izjednačio je Šarp. Već u 11. minutu Figo je ponovo doveo eal u vođstvo, a Fernando Redondo je u 69. minutu praktično osigurao trijumf domaćih.

Konačnih 3:2 postavio je Tedi Šeringem u 79. minutu.

Real Madrid: Bujo, Čendo, Roberto Karlos, Jero, Sančis, Zidan, Redondo, Butragenjo, Morijentes, Martin Vaskes, Figo.

Igrali su još: Sabido, Ilgner, Santiljana, Elgera, Amavista, Alfonso, Fernando Sans, Karanka, Kontreras, Ivan Peres, Rohas, Velasko, Ramis, Garsija Kortes, Hulio Ljorente.

Mančester Junajted: Van der Sar, Li Martin, Irvin, Forčune, Jonsen, Dablin, Kole, Šerinem, Li Šarp, Blomkvist, Jork. Igrali su još: Van der Gouv, Blekmore, Gigs.