nedelja 18.12.2016.
18:05

U okviru 16. kola španske Primere ekipa Eibara je gostovala novom prvoligašu.

Meč je okončan bez pobednika, na kraju je bilo 1:1 (1:0).

Domaćin je poveo već u 23. minutu preko Gerera. Amatersku grešku je napravio defanzivac gostiju Luna, glavom je pokušao da vrati loptu ka svom golmanu, traljavo je to uradio te je Gerero došao do lopte i lako savladao Joela.

Ipak, samo tri minuta kasnije golman Leganjesa Ererin krajne neoprezno ruši Inuija, sudija ga je "počastio" sa direktnim crvenim kartonom. Faul je bio na nekih 20 metara od gola domaćina, te gosti nisu uspeli odmah da materijalizuju brojčanu prednost.

Do kraja susreta im je to ipak pošlo za rukom, Antonijo Luna je dodao loptu do Bebea, bivšeg igrača Mančester junajteda, ovaj je raspalio po istoj, a na putu ka golu je lopta pogodila jednog fudbaler domaće ekipe i odsela u mreži rezervog golmana Dijega Bariosa.

Taj pogodak su gosti postiglu u 76. minutu, imali su dovoljno vremena da preokrenu rezultat do kraja ali u tome nisu uspeli.

Ostalo je 1:1, domaći mogu biti zadovoljni s obzirom da su imali igrača manje oko 70 minuta.

Leganjes je ostao na 15. mestu sa 16 bodova, dok je Eibar skočio na visoko sedmo meto, sa sedam bodova više od današnjih rivala.