Leganes pokazao zube, Barsa ipak nastavila da korača ka tituli, Mesi kao Ronaldinjo, nosi i loptu kući!

• Autor: Nikola Miloradović

• 07. april 2018.

• 22:33

Fudbaleri Barselone slavili su u susretu 31. kola španske Primere na svom stadionu.

Izabranici Ernesta Valverdea savladali su Leganes na "Nou Kampu" rezultatom 3:1 (2:0).

Krenula je Barsa silovito od starta, a prvu priliku imao je Kutinjo u 17. minutu, Brazilac je tukao iz izgledne pozicije, ali je Kueljar dobro intervenisao.

Samo dva minuta kasnije šansa za Suareza, ali je Urugvajac šutirao pored gola, da bi 60ak sekundi kasnije ponovo bio u prilici, ali je u situaciji jedan na jedan golman Leganesa izašao kao pobednik.

A onda, 27. minut, slobodnjak za Barsu, odgovornost preuzima Mesi i majstorski trese mrežu Leganesa za 1:0. Bio je to njegov šesti gol iz slobodnih udaraca ove sezone, pa je tako postao prvi igrač sa tim učinkom u Primeri, još od Ronaldinja Gauča, koji je takav učinak u dresu Barse imao u sezoni 2006/07.

Samo pet minuta kasnije, Kutinjo šalje loptu ka Mesiju, ovaj odlično čuva loptu u svojim nogama, namešta se na udarac i matira Kueljara za 2:0.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, a onda je dobru izmenu pred nastavak napravio trener gostiju, uveo je Klaudija Bovua, koji je nakon samo četiri minuta igre u nastavku imao sjajnu priliku. El Žar je centrirao sa desne strane, lopta je stigla do napadač Selte na pozajmici u Leganesu, ali je napadač sa Gvadelupa glavom šutirao preko gola.

A onda, u 68. minutu, lopta dolazi do iskusnog El Žara, koji dobro šutira sa ivice kaznenog prostora Barse i vara Ter Štegena za 2:1.

Dobro je igrao Leganes u nastavku, ali je sve sumnje u 87. minutu otklonio Lionel Mesi.

On je sjajno prihvatio loptu nakon pasa Semada i sa svega par metara matirao Kueljara za 3:1. Bio je to njegov 40. het-trik u karijeri, u 153 navrata je postigao dva ili više gola na jednom meču.

Sve je postalo jasno na stadionu u Kataloniji, Barsa je slavila i nastavila da korača ka osvajanju titule u Španiji.

Imaju sada 12 bodova više od drugoplasiranog Atletika, koji u okviru 31. kola igra derbi sa gradskim rivalom Realom (nedelja 16:15h, "Berbaneu"), kojem Barsa beži čak 16 bodova. Leganes 14. sa 36 bodova, 43 manje od večerašnjeg rivala i čak 13 više od Deportiva, koji je prvi ispod crte.

Ranije danas, Betis je na svom terenu slavio protiv Eibara sa 2:0.