Leganes pokazao zube, Barsa ipak nastavila da korača ka tituli, Mesi kao Ronaldinjo, nosi i loptu kući!

subota 07.04.2018.
22:33

Fudbaleri Barselone slavili su u susretu 31. kola španske Primere na svom stadionu.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Izabranici Ernesta Valverdea savladali su Leganes na "Nou Kampu" rezultatom 3:1 (2:0).

Krenula je Barsa silovito od starta, a prvu priliku imao je Kutinjo u 17. minutu, Brazilac je tukao iz izgledne pozicije, ali je Kueljar dobro intervenisao.

Samo dva minuta kasnije šansa za Suareza, ali je Urugvajac šutirao pored gola, da bi 60ak sekundi kasnije ponovo bio u prilici, ali je u situaciji jedan na jedan golman Leganesa izašao kao pobednik.

A onda, 27. minut, slobodnjak za Barsu, odgovornost preuzima Mesi i majstorski trese mrežu Leganesa za 1:0. Bio je to njegov šesti gol iz slobodnih udaraca ove sezone, pa je tako postao prvi igrač sa tim učinkom u Primeri, još od Ronaldinja Gauča, koji je takav učinak u dresu Barse imao u sezoni 2006/07.

Samo pet minuta kasnije, Kutinjo šalje loptu ka Mesiju, ovaj odlično čuva loptu u svojim nogama, namešta se na udarac i matira Kueljara za 2:0.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, a onda je dobru izmenu pred nastavak napravio trener gostiju, uveo je Klaudija Bovua, koji je nakon samo četiri minuta igre u nastavku imao sjajnu priliku. El Žar je centrirao sa desne strane, lopta je stigla do napadač Selte na pozajmici u Leganesu, ali je napadač sa Gvadelupa glavom šutirao preko gola.

A onda, u 68. minutu, lopta dolazi do iskusnog El Žara, koji dobro šutira sa ivice kaznenog prostora Barse i vara Ter Štegena za 2:1.

Dobro je igrao Leganes u nastavku, ali je sve sumnje u 87. minutu otklonio Lionel Mesi.

On je sjajno prihvatio loptu nakon pasa Semada i sa svega par metara matirao Kueljara za 3:1. Bio je to njegov 40. het-trik u karijeri, u 153 navrata je postigao dva ili više gola na jednom meču.

Sve je postalo jasno na stadionu u Kataloniji, Barsa je slavila i nastavila da korača ka osvajanju titule u Španiji.

Imaju sada 12 bodova više od drugoplasiranog Atletika, koji u okviru 31. kola igra derbi sa gradskim rivalom Realom (nedelja 16:15h, "Berbaneu"), kojem Barsa beži čak 16 bodova. Leganes 14. sa 36 bodova, 43 manje od večerašnjeg rivala i čak 13 više od Deportiva, koji je prvi ispod crte.

Ranije danas, Betis je na svom terenu slavio protiv Eibara sa 2:0.

49 Komentara

Lecter
Sunday, 08.04.2018
14:10

A komentare mozete pustit 12 aprila nije zurba :)

Logika i argumenti
19:55
V84
Saturday, 07.04.2018
23:59

@ Nikola Miloradovic Nije semedo asistirao za treci gol mesiju vec dembele. Suarezu kao da je pala forma kao na pocetku prvenstva. vreme je za novog spica i ne bih rekao da je grizman pravi izbor. Kutinjo i dembele skroz neubedljivi ze te pare odnosno plate za koje su dosli da igraju, izuzev sto je dembele u vise navrata imao fenomenalne kljucne pasove bukvalno na zicer. Jos jednom dokaz koliko je barsa u odbrani ranjiva bez busketsa i umtitija. da je leganes imao nesto jaci napad bilo bi svasta, previse mesta za kontre. Andre gomes za divno cudo odigrao solidno na novoj poziciji. Sirovina je on, dosta puta bolji u skoku na sredini. Sta bi barsa bez mesija i sta ce barsa bez mesija... Iako na papiru vrede mnogo i dalje su neuigrani sa dosta rupa. Sa trenerom kod kog s.roberto igra levog beka. Malo mu sto ga je do sad drzao na desnom beku pa malo da prosara.

Don Andres
23:53

Koliko shvatih 6. mec u primeri zaredom u kome messi daje gol van sesnesterca. Bog i batina. Siroma roberto ce zaigrati na svakoj poziciji osim na onoj na kojoj je najbolji. Nevjerovatno

Tata Messi
23:32

Svi imaju isto dislajkova znaci neki Realovac ima 50 profila i dijeli minuse svakok ko kaze istinu ;)

19:56

Tako je bato i drago mi je sto se jede u sebi

Bat
23:07

nije bila zanimljiva utakmica ali ako nista drugo barem zbog mesija treba pogledati barselonu ponekad..genije covek..barselona bez klasicnog napadaca igra..dosta defanzivan stil forsisa valverde ali ima rezultate...

23:05

45 het trik ispravite molim vas!

Messijev mali!
21:01

Ima manje od Ronalda za 1 Ronaldo 41,Messi 40!

22:07

Ronaldo 50 mesi 45 ili 46 do sada u karijeri za klub i repku...

World is.... REAL
23:05

Ajmo jedan spalir za gospodu iz katalonije

19:57

Niste vi taj sportski i gospodski nivo...

Rise up
22:58

Ove slobodnjake sa desne strane Mesi savrseno izvodi.Genijalno.Leganes se nije branio kao vecina ekipa koje kada dodju igraju totalni bunker.Dali su gol iz jedine sanse istina ali su igrali hrabro.Previse se opustila Barselona posle 2:0.Postojala je cak mogucnost da Mesi odmori danas,nije 100% spreman vidi se.Da nije igrao bilo bi svega.

BarsaSaMarsa10
22:45

Suarez skandalozan veceras,sve gori i gori kako sezona odmice.Bukvalno Barsa igra bez napadaca 90 minuta,prvi kvalitetan (ofanzivno gledano,imao je par dobrih izbacivanja posle prekida) potez koji je napravio je ona promena strane u 90-om minutu.Covek bukvalno izgleda na terenu kao oni igraci na humanitarnim mecevima koji su u penziji par godina.Ostalo sve standardno,tako da se nema sta komentarisati...Mogao bi Real sutra da pobedi Atletiko :D

Go HardOGH
23:03

Ali taj Suarez daje golove u cetvrtfinalu LS ne protiv Leganesa :)

15:31
Aleksandar Kosic
10:35

A Gomes je bio bolji od Suareza? Suarez se makar bori kao lav. . .

Lecter
22:41

Bas su lezerno odigrali drugo poluvrijeme, u fazonu ceka se da Mesi postigne treci gol i rijesi mec.Veoma lose.Dosta problema sa zavrsnicom ako ne racunam Mesija.Mene Semedo odusevljava,momak od kada je stigao svaku utakmicu igra za 10.Dembele je bio dobar prvo poluvrijeme samo.

S-I-M-K-E_
22:39

Jedan jedini,neponovljivi.Od 2009,otkad je Ronaldo dosao u La Ligu,Real je osvojio samo 2 titule,a vidimo kakav tim imaju.Sve zbog Lea Messija,najveceg ikada.

Go HardOGH
23:01

Pa nesto se smanjise te titule otkad Inijesta ne organizuje igru i nema Alvesa i Cavija😂😂😂 1 trofej u 3 godine je uspeh!

Jason
16:40

Samo 2017 je bio jedan trofej, 2016 su bila tri trofeja a 2015 pet...Ove opet gotove sigurne dve titule.Tako da ne vidim kako su se smanjile titule?

23:06

A ovu drugu su oteli vise nego osvojili ali nema veze

Jason
22:39

Opet se brani rezultat, po koji put ove sezone...Roberto na levom beku :D Do kraja sezone i golman postaje...Kutinjo verovatno izasao da se odmara za LS.Da nije Mesija ko zna sta bi ovde bilo...