LE - Zenit ispao u poslednjem minutu, APOEL izbacio Bilbao, Pirova pobeda Viljareala!

• Autor: Nikola Miloradović

• 23. februar 2017.

• 20:55

Od 19 sati po srednjevropskom vremenu odigrano je pet mečeva 1/16 finala Lige Evrope.

Ekipa Zenita iz Sankt Petersburga nije uspela da se plasira u dalji tok takmičenja, kako su nakon poraza u Briselu od 2:0, slavili na svom stadionu sa 3:1 (1:0), te je belgijski sastav obezbedio plasman dalje zbog gola u gostima.

Poveli su domaći golom brazilskog internacionalca Đulijana u 24. minutu, da bi u 72. minutu Artem Džuba povisio na 2:0.

Veliku radost Zenitu doneo je strelac prvog gola Đulijano, svojim drugim pogotkom na meču, ali je sve nade domaćima raspšio Telin, svojim golom za Anderleht u 90. minutu.

Kiparsi APOEL je priredio iznenađenje, kako su iz daljeg toka takmičenja izbacili španski Atletik Bilbao.

Utakmica u Španiji okončana je pobedom Baskijaca rezultatom 3:2, ali je APOEL slavio u revanšu na Kipru sa 2:0 (0:0) i tako prošao među 16 najboljih.

Poveli su u 46. minutu preko Sotirua, da bi Đanijotas sa "kreča" povisio na 2:0, samo osam minuta kasnije.

Sotiru je do kraja susreta zaradio i crveni karton, ali je domaćin izdržao, te su se zasluženo plasirali u narednu rundu.

Roma je dočekala Viljareal na "Olimpiku" sa čak četiri gola prednosti iz Španije, te je manje-više bilo jasno da će italijanski predstavnik u 1/8 finala.

To su i potvrdili, iako su izgubili na svom terenu, "Žuta podmornica" je slavila sa 0:1 (0:1).

Strelac jedinog gola bio je Bore u 19. minutu.

Do kraja meča, domaćin je doživeo peh, kako je nemački internacionalac Antonio Rudiger, zaradio crveni karton.

Ajaks je nakon remija bez golova u Varšavi, savladao Legiju na svom terenu, na kraju je bilo 1:0 (0:0), strelac pobedonosnog pogotka bio je Virgerve u 49. minutu.

Bešiktaš je još jednom nadigrao Hapole Ber Ševu, u Izraelu su slavili sa 1:3, da bi na "Vodafona areni" dobili rezultatom 2:1 (1:0).

Poveli su u 17. minutu preko Abubakara, sa minimalnom prednošću za "Orlove" se otišlo na odmor, da bi nakon 20 minuta igre u nastavku gosti poravnali preko Nvakemea.

Ipak, Tosun je overio plasman prvaka Turske u narednu fazu, svojim golom u 87. minutu.