LE – 'Viola' slavila u Cirihu, Evandro vodio Eštoril do trijumfa

• Autor: Filip Mitrović

• 22. avgust 2013.

• 23:37

Na poslednja četiri meča poslednje runde kvalifikacija samo Fiorentina uspela da slavi kao gost protiv Grashopersa. Na ostalim terenima domaćini zabeležili pobede.

Četa Vinćenca Montela je trijumfovala na gostovanju u Cirihu protiv Grashopersa rezultatom 2:1 (GOLOVI).

'Ljubičasti' su došli do prednosti preko Kolumbijca Kvardada u 13 minutu, Mario Gomez je duplirao vođstvo na samom startu drugog dela igre (46'), da bi konačan rezultat postavio Ngamukol u 64. munutu meča.

Adem Ljajić je ušao u igru u 68. munutu umesto Đuzepea Rosija, Stefan Savić je odigrao ceo meč.

Kod domaćina, Milan Vilotić je proveo svih 90. minuta na terenu.

Sevilja je bila ubedljiva na 'Sančes Pishuanu' protiv Slaska iz Vroclava. Na kraju je na semaforu pisalo 4:1.

Zanimljivo je da su gosti stigli pri do prednosti preko Paiksaa u 16. minutu, a do poluvremena Sevilja uspeva da izjdnači golom Ivana Rakitića.

Ključni detalj desio se u 55. munutu meča. Karlos Tome Dudu dobio je direktan crveni karton i ostavio svoje saigrače na cedilu, što je domaćin znao da iskoristi. Već posle 12 minuta, Marko Marin je doneo prednost Sevilji, a gost iz Poljske je dokrajćen u finišu sa još dva gola – Moreno je bio precizan u 85-om, a Marko Marin pogađa još jednom u 89-om.

Rapid iz Beča je ostvario minimalan trijumf protiv ekipe Dila Gori iz Severne Irske (1:0), strelac jedinog gola bio je Šaub u 42. munutu meča.

Portugalski Eštoril je ugostio austrijski Pašing i slavio sa 2:0 (GOLOVI). Domaćin je poveo već posle deset minuta igre preko bivšeg fudbalera Crvene Zvezde Evandra Gobela, a konačan rezltat postavio je Karlitos pet minuta pre kraja prvog dela igre.