LE – 'Viola' pregazila Dnjepar

• Autor: Filip Mitrović

• 03. oktobar 2013.

• 23:10

Izabranici Vinćenca Montele savladali su Dnjipro u gostima rezultatom 2:1 i tako ostvarili i drugi trijumf u drugom kolu Lige Evrope. Veliki iznenađenej priredila je ekipa Makabija iz Tel Aviva, koja je slavila u Bordou.

Jedan od najzanimljivijih duela večerašnjeg programa u drugom kolu Lige Evrope odigran je u Dnjepropetrovsku, gde je u okviru grupe E gostovala Fiorentina.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a u nastavku meča prvi su poveli gosti, i to sa bele tačke. Siguran egzekutor bio je Gonzalo Rodrigez, a igrao se 53. minut.

Domaćin je uzvratio istom merom, takođe sa penala, samo četriri minuta kasnije. Seleznjov je sa 11 metara poslao loptu iza leđa golmana Neta.

Odlučujući momenat desio se u 73. minutu. Borha Velero, koji je ušao u igru početkom drugog dela igre asistira Masimu Ambroziniju, a bivši igrač Milana postavlja konačan rezultat.

ambrozini

Srpski reprezentativac, Nenad Tomović, ušao je u igru pet minuta pre kraja, a Montela ga je uveo s jasnim ciljem da sačuva svoj gol. David Pizaro je minut kasnije dobio crveni karton i ostavio svoje drugove na cedilu, ali Dnjepar nije napravio nijednu izglednu priliku.

Borha Valero je u nadoknadi imao priliku da zapečati sudbinu domaćih, ali je bio neprecizan.

Drugi meč ove grupe odigran je u Portugalu gde su Pakoš Fereira i rumunski Pandurii podelili bodove. Meč je završen rezultatom 1:1. Nakon dva kola Fiorentina ima šest bodova, Dnipro tri, dok Pakoš Fereira i pandurii imaju po jedan.

U grupi F viđene su dve pobede gostiju. Ajntraht iz Frankfurta bio ubedljiv protiv Apolona u Nikoziji savladavši ga s 3:0, dok je Makabi iz Tel Aviva odneo bodove iz Bordoa, trijumfovavši rezultatom 2:1.Nemački tim je lider sa četiri boda, parti ga Makabi sa tri, Apolon ima jedan, dok je Bordo bez bodova.

U grupi D Rubin je u Kazanju ranije deklasirao Varegem, a u večernejm terminu je Vigan savladao slovenački Maribor na svom terenu sa 2:1.Rubin ima maksimalnih šest bodova, drugi je Vigan sa četiri, Varegem ima jedan, a Maribor nijedan bod.