LE – Udineze, Kuban i Svonsi na pragu plej-ofa

• Autor: Miloš Marković

• 01. avgust 2013.

• 22:35

Odigrano je još trinaest mečeva trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Rezultatima su se istakli Udineze i Kuban.

Osim meča u Novom Sadu koji ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu, odigrano je još osam utakmica kvalifikacija.

Od 19 sati sastali su e Tromzo i Diferdange, a Norvežani su minimalnom prednošću ispratili goste iz Luksemburga. Gol za domaće postigao je Ondrasek u 76. minutu.

Dve utakmice odigrane su od 20 sati. Sastali su se Panduri i Hapoel tel Aviv, koji su podelili plen u meču završenom rezultatom 1:1. Strelac za domaće bio je Nistor u 4. minutu, a gosti su izjednačili preko Saše u 29.

Drugi meč odigran je u Novom Sadu, rezultat je bio 2:2.

Liberec je od 20.15 dočekao Cirih. Češki tim slavio je rezultatom 2:1, a golove su postigli Rebušić u 66. i 81. minutu za domaće i Čiumiento u 5. za goste.

Tri utakmice su se odigrale od 20.30.

Asteras Tripolis je remizirao sa Rapidom iz Beča, rezultat je bio 1:1, a golove su postigli Zisopulos za domaće i Bojd iz penala za goste.

Poslednje dve utakmice koje su počele u 20.30 odigrane su Grčkoj i Francuskoj.

Škoda Ksanti poražena je od Lieža, rezultatom 1:2, golove su postigli Die za domaći tim i Mujangi i Bulot za goste. U drugom meču sastali su se Sent Etjen i Misami iz Moldavije. Gisto su ispraćeni sa tri gola u mreži, dva gola je postigao Brandao, dok se u listu strelaca upisao i Kornje.

Ubedljive pobede i odlične rezultate pred evanš mečeve zabeležili su Kuban, Udineze i Svonsi.

Ruski tim je slavio rezultatom 0:2 u Škotskoj protiv Madervela, golove je postigao Popov u 52. i 78. minutu.

Udineze je bio ubedljiv u Bosni i Hercegovini, Italijani su slavili rezultatom 1:3. Golove za goste postigli su Di Natale i dva Mjurijel, dok je utešni pogodak za domaći tim postigao Ćorić.

Ubedljiv je bio i Svonsi koji je na svom terenu sa četiri pogotka ispratio Malme. Labudovi su se upisali preko Mićua u 37., Vilfred Boni je postigoa dva gola u 55. i 59. minutu, a konačan ishod meča postigao je Pocuelo u 86.

Odigran je meč i u Poljskoj, gde je Slask pobedio Klub Briž, minimalnim rezultatom, golom Plakua.

Do kraja takmičarskog programa ostalo je da se odigraju još tri utakmice koje su počele u 21 sat.