LE - Traore presudio Liverpulu, Rubin opet bolji od Nefčija

• 08. novembar 2012.

• 19:53

Odigrane su prve dve utakmice četvrtog kola Lige Evrope. U Grupi A, Anži savladao liverpul i preuzeo čelo tabele, dok je Rubin novom pobedom u Grupi H maltene već osigurao plasman u narednu fazu takmičenja.

Liverpul je večeras na gostovanju Anžiju nastupio u kombinovanom sastavu, bez Džerarda, Suareza, Reine, Agera... i ekipa koja je izašla na teren nije uspela da izbori ništa više od časnog poraza.

Anži je slavio rezultatom 1:0 i ovom pobedom se probio na čelo tabele u Grupi A Lige Evrope.

Gol odluke postigao je Lasina Traore u samom finišu prvog poluvremena. Posle odličnog pasa Busufe, Traore je pobegao odbrani Liverpula i sa ivice kaznenog prostora lobovao golmana Džonsa - 1:0. Gol pogledajte OVDE.

U nastavku su domaći mogli i do ubedljivijeg vođstva. Traore je imao još dve sjajne prilike, prvi put nije bio precizan, a drugi put se istakao golman Džons.

Mogao je i Liverpul do izjednačenja u 75. minutu, ali je posle pokušaja Džoa Kola golman Anžija Gabulov dva puta odlično intervenisao.

U Grupi H, u kojoj se od 21:05 sastaju i Partizan i Inter, Rubin je kao gost savladao Nefči iz Bakua sa 1:0 i praktično osigurao plasman u narednu fazu takmičenja.

Hedini gol postigao je Djadjun u 16. minutu. Posle kornera sa leve strane, on je bio najviši u skoku u kaznenom prostoru domaćih i udarcem glavom poslao loptu u donji desni ugao Stamenkovićevog gola.

Rubin sada na čelu tabele ima 10 bodova, Nefči je ostao na samo jednom, osvojenom u Humskoj protiv Partizana.