23:03

Evo svih ishoda utakmica Lige Evrope u grupama od G do K.

BETA/AP Photo/Matthias Schrader

Grupa G

Lacio je nadomak plasmana u narednu fazu takmičenja pošto je danas slavio veoma bitnu pobedu protiv ekipe Rozemborga, novog šampiona Norveške sa 2:0.

Pobedu gostima doneo je srpski napadač Filip Đorđević, prvi gol je postigao glavom na veoma lep način, drugi iz šesnaesterca za sigurnu pobedu trenutno prvoplasirane ekipe.

Sent Etjen je savladao Dnjepar sa veoma ubedljivih 3:0, Mone-Pake, Berić i Hamuma su bili strelci u ovom meču.

Rozemborg nema nikakve šanse za plasman dalje, Laciju je potreban jedan bod da bi obezbedio učešće u nokaut fazi.

Grupa H

Lokomotiva i dalje ne zna za poraz u ovoj grupi i sada je najbliža plasmanu u narednu fazu. Oni su danas protiv Bešiktaša odigrali 1:1 (strelci Kvarežma i Niase) i zahvaljujući neverovatnom porazu Sportinga u gostima od Škenderbega od 3:0.

Grupa I

Bazel je zabeležio pobedu nakon onog iznenađujućeg poraza u prethodnom kolu od Belenenseša na svom terenu od 1:2. Sada su u gostima protiv istog rivala slavili sa 2:0 golovima Embola i Marka Janka.

Fiorentina je zabeležila veoma bitnu pobedu, savladali su danas u gostima Leh sa 2:0 fenomenalnim golovima Iličića iz slobodnog udarca u 42. minutu i golom pred sam kraj meča.

Grupa J

Ubedljivo najzanimljivija grupa u ovoj fazi takmičenja.

Karabag i Monako su danas odigrali bez pobednika u Azerbejdžanu, bilo je 1:1 (Armenteros i Kavaliero su bili strelci), dok je u terminu od 21 čas Anderleht umalo uspeo da dođe do boda protiv Totenhema.

Hari Kejn je na sjajnu asistenciju Eriksena postigao novi gol, ali je Ezekijel doneo izjednačenje samo 3 minuta nakon što je ušao u igru. Ipak, utakmicu rešava Dembele u 88. minutu.

Grupa K

Ni ovde nemamo sigurnog učesnika naredne faze. Šalke je tome najbliži, da su danas pobedili Spartu i sigurno bi bili u šesnaestini finala, ali im to nije pošlo za rukom pošto je bilo 1:1.

Sparta (domaćin) je povela u 6. minutu golom Lafate, izjednačio je u 20. Gajs iz penala.

U drugom meču Asteras je pobedio APOEL sa 2:0 i tako ga pretekao na tabeli. Bila je ovo prva pobeda Asterasa u LE ove sezone, sada je APOEL ostavljen na poslednjoj poziciji.

Grupa L

Grupa u kojoj je i Partizan koji je večeras deklasiran od strane ekipe iz Bilbaoa sa 5:1 je takođe interesantna.

Bilbao je prvi, ima najveće šanse da se plasira u narednu fazu pošto ima 9 bodova.

U drugom meču Augsburg je pokazao visok nivo igre i slavio je protiv AZ Alkmara koji je danas pogodio čak tri puta stativu.

Alkmar 3

Danas su četiri ekipe obezbedile plasman u narednu fazu, OVDE pročitajte o tome opširnije.