LE - Tiram srušio Romu, asistencija Kolarova, Ludogorec ponižen u Kataloniji, velika pobeda za Džerardov Rendžers!

Rendžers - Porto 2:0

Fejenord je poveo u 18. minutu, precizan sa kreča bio je Berhis.

Ipak, šampion Švajcarske dolazi do izjednačenja u 71. minutu, preko Špilmana.

Glazvog Rendžers je iznenadio Porto na "Ajbroksu", slavila je ekipa Stivena Džerarda protiv "Zmajeva".

Utakmicu u svoju korist su rešili za samo četiri minuta, poveli su u 69. minutu preko Morelosa, da bi već u 73. minutu Stiven Dejvis duplirao prednost škotskog sastava.

Grupa H

Espanjol - Ludogorec 6:0
Ferencvaroš - CSKA Moskva 0:0

Katalonci su surovo kaznili rani crveni karton koji je zaradio fudbaler Ludogoreca Rafael Forster, on je već u 12. minutu pocrveneo.

Pre toga je Melendo doneo prednost ekipi Espanjola, potom je u 19. minutu Luis Lopez duplirao prednost domaćeg sastava, da bi u 34. minutu Ludogorec zaradio još jedno isključenje, drugi žuti zaradio je Goralski.

Na 3:0 je u 35. minutu sa bele tačke povisio Vargas, a u drugom poluvremenu su golove postizali Kampuzano Bonilja, Pedrosa i Fakundo Ferejra.

U Mađarskoj nije bilo golova.

Grupa I

Oleksandrija - Sent Etjen 2:2
Volfsburg - Gent 1:3

Neredi u Lavovu pred duel Oleksandrije i Sent Etjena, koji je završen nerešenim rezultatom.

Gosti iz Francuske su vodili sa 2:0, u strelce su se upisali Kazri (sa kreča) i Kamara, a onda je u samom finišu domaćin poravnao preko Bezborodka i Zaderake.

Gent je iznenadio "Vukove" i slavio kao gost.

Poveli su fudbaleri Volfsburga preko Žoaa Viktora u 20. minutu, ali je u nastavku usledio potpuni preokret.

Jaremčuk je poravnao, Depuatr preokrenuo rezultat, da bi pobedu belgijskog sastava overio Ngadeu.

Grupa J

Borusija Menhengladbah - Roma 2:1
Volfsberger - Bašakšehir 0:3

Federiko Facio je bio dvostruki strelac u duelu Gladbaha i Rome, štoper rimskog sastava je najpre pogodio sopstvenu mrežu u 35. minutu, da bi potom u 64. minutu, na asistenciju Kolarova, poravnao rezultat.

Pobedu domaćem sastavu obezedio je talentovani Tiram u petom minutu nadoknade.

Bašakšehir je slavio u Austriji, tragičar je bio bivši štoper Partizana Nemanja Rnić, koji je skrivio penal u 72. minutu, a pritom je dobio i crveni karton, precizan je sa kreča bio Edin Višća.

Pobedu sastava iz Istanbula golovima je potvrdio Kriveli.

Grupa K

Sporting Braga - Bešiktaš 3:1
Vulverhempton - Slovan Bratislava 1:0

Sporting je kod kuće bio bolji od Bešiktaša, poveli su već u 14. minutu preko Paulinja, da bi u 29. minutu Bojd poravnao rezultat.

U 36. minutu novi gol Paulinja za 2:1, a osam minuta kasnije i veliki peh za goste, direktan criveni zaradio je Džermejn Lens.

Pobedu Brage overio je Eduardo u 81. minutu susreta.

Slovan se dobro držao u Engleskoj protiv Vulverhemptona, ali nije ekipa iz Bratislave uspela da se domogne boda.

Ruben Neveš je najpre u 51. minutu promašio penal, da bi pobedu domaćem sastavu u trećem minutu nadoknade doneo Raul Himenez.

Grupa L

Astana - AZ Alkmar 0:5
Mančester junajted - Partizan 3:0

AZ je nešto ranije demolirao Astanu kao gost, više o tom susretu OVDE.

Fudbaleri Partizana su bili nemoćni na "Old Trafordu", detaljnije o utakmici "crno-belih" protiv Mančester junajteda OVDE.