• Autor: Filip Mitrović

• 22. avgust 2013.

• 22:49

Rijeka zabeležila pobedu nad „Švabama“ , Udineze kod kuće poražen od Libereca i to su dva najveća izenađenje na večernjim mečeva poslednje runde kvalifikacija za Ligu Evrope. Svonsi 'petardirao ' Rumune, Genk i Braga jednom nogom u grupnoj fazi...

Fudbaleri Rijeke imali su dva gola prednosti tri minuta pre kraja, ali je Vedad Ibišević golom u 90-om minutu upristojio poraz na gostovanju u Istri. Na kraju 2:1.

Najneprijatnije iznenadio Udineze, Slaven iz Libereca je slavio u Furlandiji s 3:1.

Belgisjki Genk je bio siguran na Islandu protiv Hafnarfjordura, Braga minimalcem osigurala prednost protiv Pandurija u Rumuniji.

Najsigurniji trijumf zabeležio Svonsi na 'Libertiju' protiv Petrolula, i tako potvrdio sunovrat rumunskih ekipa.

Pobede kod kuće ostvarili Tromzo protiv Bešiktaša, Apolon iz Limasola protiv Nice i Zvezdini 'dželati' iz Odese, Černomorec, protiv albarnskog Skenderbega.

Elfsborg i Nordsjeland remizirali u Švedskoj, kao i Varegem i Apoel u Belgiji.