LE - Stojiljković, Momčilović i UŽASNI Inter!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 24. novembar 2016.

• 20:55

Inter je izgubio sve šanse za plasman u narednu fazu pošto je doživeo novi poraz. Golovi srpskih internacionalaca.

Grupa G

Ajaks - Panatinaikos 2:0
Selta - Standard  1:1

Nakon pet odigranih kola, Ajaks je siguran učesnik naredne faze Lige Evrope.

Oni su se u šesnaestinu finala plasirali zahvaljujući pobedi protiv Panatinaikosa koji je nakon ovog poraza izgubio sve šanse za plasman dalje.

Ajaks je slavio golovima Šenea i Tetea u 40. i 50. minutu meča.

U drugoj utakmici Selta je protiv Standarda koju predvodi naš Aleksandar Janković imala prednost, a jedini gol za domaće je postigao Jago Aspas u 8. minutu. Igrao je i naš Nemanja Radoja od 61. minuta.

Ipak, gosti stižu do boda preko Konstantinosa Laifisa pred kraj meča.

Gent - Braga 2:2

Šahtjor je bez ikakvih problema došao i do pete pobede u isto toliko mečeva u Ligi Evrope.

Oni su danas slavili sa 4:0 protiv Konjaspora, a strelci su bili Bardakči (ag.), Dentinjo, Eduardo da Silva i Bernard koji je izveo pravu majstoriju.

U ekipi Konjaspora nije bilo Jagoša Vukovića zbog povrede.

U drugom meču bilo je veoma neizvesno, Braga je dva puta vodila golovima Stojiljkovića i Hasana, ali su igrači Genta uspevali da sustignu goste preko Kulibalija i Milićevića.

Stojiljkovićev gol pogledajte OVDE.

Mitrović je igrao za Gent ceo meč, za Bragu Rosić i Stojiljković takođe svih 90 minuta.

Krasnodar - Salcburg 1:1

Kao i Šahtjor, tako i Šalke, obe ekipe imaju maksimalan učinak nakon pet mečeva u Ligi Evrope.

Šalke je danas slavio protiv Nice sa 2:0, a strelac prvog gola na meču bio je Konopljanka u prvom poluvremenu. Aogo je postigao još jedan gol iz penala, dovoljno za nova tri boda. Matija Nastasić je odmarao, nije igrao danas.

Golom Dabura Salcburg je protiv Krasnodara vodio sa 1:0,ali nije uspeo da sačuva prednost do samog kraja jer su domaći izjednačili preko Smolova.

Liberec - Karabag 3:0

Fiorentina je već obezbedila plasman u narednu fazu, a u poslednjem kolu ćemo gledati veoma zanimljive mečeve, pošto sve ekipe imaju šansu da prođu.

Šakov i Kampos su doneli PAOK-u prednost od 2:0 u Firenci, ali su Bernardeski i Babakar uspeli da donesu Violi nerešen rezultat. Ipak, gosti stižu do pobede golom sjajnog Rodrigeza!

Liberec je do nade da može u narednu fazu stigao pobedom protiv Karabaga, Vuh i Komilčenko (2) su bili strelci na ovom meču.

Hapoel - Inter 3:2

Sparta je u narednoj fazi, uspeli su da stignu do 1/16 finala pobedom protiv Sautemptona od 1:0, gol je postigao Kosta u 11. minutu. Dušan Tadić nije igrao zbog povrede koju je zadobio igrajući za reprezentaciju Srbije.

U drugom meču, Inter je najveći gubitnik. Vodili su sa 2:0, ali nisu izdržali. Maranao je smanjio, da bi nakon penala koji je napravio Handanović, golman Intera dobio i crveni karton, a Nvakaeme bio siguran izvođač za 2:2.

Na kraju je Sahar zapečatio sudbinu Intera.

Inter je ovim rezultatom ispao iz Lige Evrope.

Cirih - Viljareal 1:1

Steaua je napravila veliki preokret u duelu protiv Osmanlispora. Gosti su vodili na poluvremenu golom Ndiajea, a Marko Momčilović i Tamaš su preokrenuli rezultat u drugom poluvremenu.

Gol levog beka Steaue i našeg potencijalnog reprezentativca pogledajte OVDE.

U drugom meču, golom Bruna Viljareal je imao prednost skoro čitav meč, ali je Cirih stigao do izjednačenja u 87. minutu preko Rodrigeza.