LE - Sjajni Kavani spasao Napoli, poraz Atletika, šok u Udinama!

• 08. novembar 2012.

• 21:03

Dosta zanimljivih mečeva i rezultata u mečevima četvrtog kola Lige Evrope. Kavani sa četiri gola doneo preokret Napoliju, Udineze i na svom terenu poražen od Jang Bojsa, Akademika iznenadila Atletiko.

Napoli je večeras u Grupi F na svom terenu bio blizu poraza u duelu sa Dnjiprom, ali je fenomenalni Edison Kavani u finišu meča doneo prvo preokret, a onda i ubedljivu pobedu Napolitancima od 4:2, postigavši sva četiri gola za svoj tim.

Iznenađenje je pobeda Akademike nad do sada neprikosnovenim Atletikom, koji je ponovo nastupio bez prve zvezde tima Radamela Falkaoa. Portugalski tim je trijumfovao sa 2:0 u Grupi B, što im je prva pobeda kojom ulaze u konkurenciju za osvajanje jednog od prva dva mesta.

Iznenadio je i Jang Bojs, koji je i u Udinama bio bolji od Udinezea. Večeras su slavili sa 3:2, čak su imali i dva gola prednosti, pa je italijanski tim sada na poslednjem mestu na tabeli!

Golman Željko Brkić i Dušan Basta bili su od prvog minuta u ekipi Udinezea, ali nisu uspeli da spreče novi poraz svog tima.

Njukasl je u Belgiji gubio 2:0 posle dvadesetak minuta, ali je u finišu prvog poluvremena došao do izjednačenja i izvukao bod.

Isti rezultat, 2:2 bio je i na Velodromu, gde je Menhengladbah u poslednjim trenucima izvukao bod protiv domaćeg Marseja.

Najubedljivija večeras bila je ekipa Viktorije Plzen, koja je na svom terenu savladala Hapoel iz Tel Aviva sa 4:0.