LE - Sjajan meč u Rimu, Sporting i Marsej bolji, ali je Timo Verner zvezda večeri!

četvrtak 08.03.2018.
23:00

Odlični mečevi večeras u Ligi Evrope.

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Sporting je bio bolji tim danas od Viktorije, uspeli su na kraju da slave pobedu od 2:0 golovima Fredija Montera.

Viktorija Plzenj je bila potpuno inferiorna ekipa danas u Lisabonu, od samog starta su krenuli napadi Sportinga, a u prvih pola sata Martins, Akunja i Montero su imali šanse, ali bez uspeha u napadu. Ipak, gol je viđen u prvom minutu nadoknade vremena.

Fabio Koentrao je dodao do Fredija Montera, ovaj je u stilu vrhunskih napadača lagano savladao golmana Viktorije za 1:0, potpuno zasluženo.

Viktorija je bila slomljena u 4. minutu drugog poluvremena, tada je Fernandeš dodao do Fredija Montera, ovaj je ponovo napravio sjajan potez i savladao golmana Hrušku za konačnih 2:0.

Lajpcig je dočekao Zenit danas u Lajpcigu, a i ova ekipa je danas stigla do zaslužene pobede, na kraju je bilo 2:1.

U prvom poluvremenu gledali smo dosadnu utakmicu, jedino je Forsberg pokušao iz slobodnog udarca, da bi u drugom Timo Verner izveo potez dana.

Maestralno je petom proigrao Brumu, ovaj je rutinski savladao Luneva za 1:0. Nije to bilo sve od Lajpciga.

Igrao se 77. minut, Nabi Keita je napravio sjajan solo prodor po sredini, uposlio Tima Vernera koji još jednim majstorskim potezom rešava situaciju, postiže gol za 2:0.

Do kraja velika nada i veliki gol za Zenit, postigao ga je Krišito iz slobodnog udarca za 2:1.

Branislav Ivanović je odigrao svih 90 minuta za Zenit.

Branislav Ivanovic Bruma
EPA-EFE/FILIP SINGER

Marsej je takođe došao do zaslužene pobede danas protiv Atletik Bilbaa, na kraju je bilo 3:1.

Već u prvom minutu smo videli prvi gol na utakmici, Lukas Okampos je bio strelac nakon što mu je asistirao Tovan. Samo 13 minuta kasnije, novi gol u mreži Ererina, strelac je bio Dimitri Paje, primio je loptu na grudi, spustio je na zemlju i iz "dropke" pogodio gol za 2:0.

Aduric je uspeo da smanji krajem prvog poluvremena na 2:1, postigao je gol nakon penala, bila je to velika nada za Bilbao da može da stigne do pobede u ovom dvomeču.

Ipak, nade su bile manje nakon što je Okampos postigao svoj drugi gol na ovom meču, ovoga puta je golman Ererin mogao i bolje da reaguje nakon šuta argentinskog napadača, malo je falilo da odbrani, lopta je na kraju završila u samom uglu za 3:1.

U meču Lacija i Dinama iz Kijeva nije bilo pobednika, meć je završen rezultatom 2:2. U prvom poluvremenu nije bilo golova ni previše šansi, ali u drugom sjajan meč.

Gosti su poveli preko Cigankova u 52. minutu, ali su za samo osam minuta domaći preveli na 2:1. Ćiro Imobile je na asistenciju Andersona postigao gol za 1:1, da bi Anderson nakon asistencije Milinković-Savića postigao gol za 2:1 i prednost domaćih.

Usledio je fantastičan udarac Moraeša, džokera ekipe Dinama, postigao je prelep gol u 79. minutu za 2:2 čime je postavljen konačan rezultat. Imao je Imobile neverovatnu šansu u poslednjim sekundima utakmice, ali nije uspeo da postigne gol za pobedu.

Igrali su Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić čitavih 90 minuta.