LE - Sevilja odbranila trofej!

• 27. maj 2015.

• 22:39

Španska Sevilja drugi put uzastopno osvojila Ligu Evrope! Ovoga puta će za taj podvig biti nagrađena i direktnim plasmanom u Ligu šampiona!

U večerašnjem finalu Lige Evrope odigranom u Varšavi, Sevilja je posle velike borbe uspela da savlada ekipu ukrajinskog Dnjepra rezultatom 3-2!

Španski klub je tako osvojio svoj četvrti trofej u ovom takmičenju, a drugi uzastopni, posle prošlogodišnjeg trijumfa nad Benfikom u finalu.

Večerašnji meč je bio veoma zanimljiv, sadržajan i rezultatski neizvestan. Pogotovo se to odnosi na prvo poluvreme, kada je ukrajinski klub odigrao odlično.

Dnjepar, koji je i najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg takmičenja poveo je posle već u sedmom minutu, posle sjajne akcije Mateusa, koju je realizovao hrvatski internacionalac Nikola Kalinić, za vođstvo od 1-0.

Minimalno vođstvo ukrajinskog kluba je potrajalo narednih dvadeset minuta, a onda je usledio ekspresni preokret Sevilje.

Prvo je u 28. minutu Kričovijak posle kornera bio najspretniji u kaznenom prostoru Dnjepra i izjednačio na 1-1.

Samo tri minuta kasnije, pravi šok za Ukrajince, Karlos Baka je umakao svojim čuvarima, izbio sam ispred golmana, obišao ga i loptu poslao u mrežu - 1:2!

Poland Soccer Europa League Final

Činilo se da Dnjepar neće imati tako brz odgovor na ove golove španskog kluba, ali je u finišu prvog poluvremena Rotan izveo slobodan udarac i sa nekih 25 metara poslao loptu u desni ugao gola Sevilje - 2:2.

U nastavku, tvrđa utakmica, a trenutak odluke dogodio se u 73. minutu, kada je Vitolo majstoriski asistirao za Karlosa Baku kroz sredinu, napadač Sevilje je prihvatio loptu i rutinski savladao golmana Bojka - 3:2!

Do kraja, Dnjepar nije imao odgovor, a finiš meča obeležilo je i kolabiranje fudbalera Dnjepra Mateusa u 87. minutu. Tu situaciju možete da pogledate OVDE.

Golove sa ovog meča možete da pogledate OVDE.

Dnjepar: Bojko – Fedetski, Daglas, Čeberjačko, Leo Matos – Kankava (od 85. Šahov), Fedorčuk (od 68. Bezus) – Mateus, Rotan, Konopljanka – Kalinić (od 78. Seležnjov).

Sevilja: Riko – Vidal, Karišo, Kolodiejčak, Tremulinas – Mbija, Krihovijak – Rejes (od 58. Koke), Banega (od 87. Ibora), Vitolo – Baka (od 82. Gameiro).