četvrtak 06.08.2020.
20:57

Slabo izdanje Italijana, ekipa Stiva Džerarda nije mogla do iznenađenja.

EPA-EFE/Friedemann Vogel / POOL

Fudbaleri Sevilje obezbedili su plasman u četvrtfinale Lige Evrope pošto su pobedili Romu rezultatom 2:0.

Španci su dosta bolje otvorili susret i prvi pripretili na početku meča preko Okamposa.

Odličnu je šansu imao Kunde nakon toga kada je pogodio prečku nakon nabačene lopte unutar kaznenog prostora Rome što kao da je najavilo ono što će se desiti kasnije.

Igrao se 22. minut kada je Serhio Reguilon fantastično probio po levoj strani, zaobišao Ibanjeza i savladao Lopeza koji nije reagovao najbolje.

Pokušala je Roma da se vrati u meč, pretila preko Zaniola, ali je u 44. minutu usledio novi šok kada je En Nesiri iskoristio asistenciju Okamposa nakon sjajnog prodora po desnoj strani.

Prednost Sevilje mogao je da uveća i Banega koji je pred kraj meča pogodio prečku iz slobodnog udarca, kao i Kunde koji je pokušao da savlada Lopeza glavom.

Na terenu je od prvog minuta bio i kapiten Srbije Aleksandar Kolarov koji je zamenjen u 77. minutu.

Poslednje trenutke meča Roma je provela sa igračem manje pošto je Manćini zaradio crveni karton.

U četvrtfinalu Sevilja će igrati sa boljim iz duela Vulverhempton - Olimpijakos koji počinje u 21 sat.

Baner 8

Bajer iz Leverkuzena je sačuvao prednost iz prvog meča u Škotskoj protiv Rendžersa, te je nakon trijumfa od 3:1 u prvom meču, savladao Škote i u Nemačkoj rezultatom 1:0.

Mogli su "farmaceuti" do prednosti već u prvom poluvremenu kada je Haverc pogodio prečku, ali na pogodak se čekao 51. minut i precizan projektil Muse Dijabija posle odličnog dodavanja Arangiza.

U drugom poluvremenu je ponovo pokušao Haverc kojeg gol nije hteo večeras, nakon njega pokušao je i Goldson čiji je udarac glavom izbačen praktično sa gol-linije.

Na kraju, zaslužen trijumf Bajera koji se u četvrtfinalu sastaje sa Interom.