• Autor: Aleksandar Obrenović

• 07. april 2016.

• 22:59

Odluka u duelu Liverpula i Dortmunda pada u Liverpulu. Pobede Šahtjora, Sevilje i Viljareala.

Uvertira za priču, navijači Dortmunda i Liverpula su zajedno pevali čuvenu himnu, igrači su bili dovoljno podgrejani pred sam početak utakmice. Ipak, nisu se baš proslavili dobrom igrom u prvom poluvremenu.

Liverpul je u prvom poluvremenu bio nešto odlučniji od Borusije iz Dortmunda, možemo reći da su sasvim zasluženo stigli do prednosti od 1:0. Dortmund je imao par poluprilika preko Mihtarijana i Obamejanga, ali je uglavnom Minjole bio dobro postavljen.

Sa druge strane, Lovren je imao solidnu priliku u 21. minutu, a u 36. su "Redsi" stigli do prednosti.

Milner je glavom prebacio odbranu Borusije, lopta je stigla do Origija, a Pišček ga nije dobro sačuvao, Belgijanac je postigao gol - 0:1.

Mogao je Origi da udvostruči prednost pred sam kraj prvog poluvremena, ali je šutirao pravo u Vajdenfelera koji je bio sjajno postavljen u ovoj situaciji 1 na 1.

U drugom poluvremenu nešto bolja igra Borusije, ali je to bilo daleko od očekivanog. Do gola domaći stižu na samom početku, u 48. minutu kada je nakon asistencije Mihtarijana sa desne strane napada Humels najviše skočio u šesnaestercu i savladao golmana Minjolea, 1:1.

Očekivalo se da će Dortmund imati više prilika nakon ovog gola, ali ispostavilo se da je Liverpul imao nešto konkretnije prilike do kraja utakmice.

Ipak, promene rezultata nije bilo, sve će biti rešeno u Liverpulu za sedam dana.

Da dodamo još da je Sako definitivno bio igrač utakmice.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

Viljareal je stigao do pobede protiv najvećeg iznenađenja ove sezone u Ligi Evrope, ekipe Sparte iz Praga. Oni su do prednosti stigli golom Bakambua u 3. minutu, bila je to katastrofalna greška golmana Bicika koji je pogodio tamnoputog napadača "Podmornice".

Bilo je veoma otvoreno prvo poluvreme, gosti su uputili čak 4 udarca u okvir gola Viljareala, dok su domaći imali pet šuteva u okvir gola gostiju.

Gosti stižu do izjednačenja nakon asistencije Dokala, Brabec je bio najprisebniji, pogodio je za 1:1.

Ipak, Viljareal stiže do prednosti od 2:1 pred revanš u 63. minutu, a Bakambu je bio strelac, ponovo.

Golovi sa ovog meča su OVDE.

Šahtjor je jedan od favorita za osvajanje ovog izdanja Lige Evrope, dokazali su to i danas u Portugaliji. Rivali Partizana iz grupne faze Lige šampiona 2010. godine su se ponovo sastali, a Šahtjor je zabeležio veoma važnu pobedu nad Bragom, bilo je 1:2. Bili su gosti konkretniji danas, iako je Braga statistički bila nešto nadmoćnija.

sahtjor
Beta/AP Photo/Paulo Duarte

Rakitski je doveo goste u prednost u poslednjem minutu prvog poluvremena nakon prekida, da bi Fereira na asistenciju Marlosa posle kontre postavio rezultat 0:2.

Ipak, Eduardo donosi svojoj ekipi kakvu-takvu nadu, postiže gol u 89. minutu za 2:1.

Nikola Stojiljković je igrao 75 minuta u ovom meču.

Golovi sa ovog meča OVDE.

sevilja
Beta/AP Photo/Alvaro Barrientos

Spektakl je viđen na "San Mamesu", Sevilja je gostovala u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope, ali na kraju nije bilo razloga za radovanje domaćih navijača.

Sve je krenulo sjajno golom Adurica na asistenciju Muniaina, ali su kasnije Kolodžiejčak nakon katastrofalne greške odbrane Atletika, i Ibora na asistenciju Gameira doneli veliku prednost Sevilji pred revanš.