LE - Sergej pogrešio, Sevilja u osmini finala!

19:50

Sergej Milinković-Savić tragičar, Sevilja u osmini finala.

EPA-EFE/Julio Munoz

Sevilja je prvi učesnik osmine finala Lige Evrope.

To smo saznali večeras nakon što je Sevilja na svom terenu uspela da savlada Lacio rezultatom 2:0, pa se ukupnim rezultatom 3:0 plasirala u narednu fazu.

Prvi gol na ovom meču smo videli nakon greške Sergeja Milinković-Savića, srpski fudbaler je dodao loptu Ben Jederu koji je krenuo ka golu protivnika, dodao do Sarabije koji je šutirao, golman Lacija Strakoša je odbio loptu do Ben Jedera koji pogađa za 1:0.

Lacio je bio i više nego ravnopravan rival do tog gola, mogao je i da postigne gol preko Lulića i Kataldija, ali promene rezultata nije bilo.

U nastavku je Lacio krenuo šansom preko Aćerbija, potom je imao i igrača više (drugi žuti Vaskeza) što je bio tračak nade koji je donekle ugašen kada je Marušić dobio direktan crveni karton u 71. minutu.

Kada je Sarabia postigao gol (maestralna asistencija Navasa i rutinska egzekucija Sarabije), sve nade Lacija su i definitivno bile ugašene, morali su postići tri gola za deset minuta što nije bilo moguće protiv sasvim solidne Sevilje koja je zasluženo u osmini finala ovog takmičenja.