LE - Rubin zasijao, ali remizirao na "Meaci", na "Lejnu" ni "D" od derbija

• 20. septembar 2012.

• 23:04

Kompletirano je prvo kolo grupne faze Lige Evrope. Na dvanaest mečeva koji su igrani u terminu od 21.05 viđeno je nekoliko iznenađenja, a Rubin je bio na pet minuta od pobede na "Meaci". Nagatomo je u nadoknadi ipak spasao Interiste.

Ako se za Partizanov i Nefčijev duel u Beogradu može reći da je bio više nego neinteresantan, druga dva tima koja se takmiče u drupi "H" priredila su lep susret na "Đuzepe Meaci".

Rubin je dobro istrenirao živce favorizovanom Interu pošto je do nadoknade vremena vodio rezultatom 1:2. Ruski tim je došao u vođstvo posle prekida. Najpre je Handanović odbranio jednaesterac ali je iz odbitka precizan bio Rjazantsev.

Izjednačio je Livaja u 39. minutu ali je pet minuta pre kraja Rondon postigao pogodak koji je Rubinu umalo doneo sva tri boda na "Meaci". Da ne dođe do iznenađenja pobrinuo se Nagatomo golom u 91. minutu meča kojim je postavio konačnih 2:2.

Grupa H:
Partizan - Nefči 0:0
Inter - Rubin 2:2

U grupi "G" nije bilo većih iznenađenja pošto je Genk ubedljivo savladao Videoton sa 3:0 a Sporting je remizirao bez golova sa Bazelom.

Grupa G:
Genk - Videoton 3:0
Sporting - Bazel 0:0

Atletiko je ponovo razočarao svoje navijače, pošto je posrtanje u Primeri preneto i na LE. U Bilbau je večeras izraelska Šmona odigrala nerešeno 1:1.

Lion nije dozvolio Sparti bilo kakvu nadu i slavio je na "Žerlanu" 2:1 pa sada vodi u grupi "I" ispred Šmone, Atletika i Sparte.

Grupa I:
Atletiko - Šmona 1:1
Lion - Sparta Prag 2:1

Maribor je priredio jedno od najvećih iznenađenja večerašnjeg programa u LE pošto je na svom terenu deklasirao favorizovani Panatinaikos. Slovenci su slavili sa 3:0 i iskoristili remi Totenhema i Lacija da se domognu prve pozicije na tabeli grupe "J".

Grupa J:
Maribor - Panatinaikos 3:0
Totenhem - Lacio 0:0

Rosenborg je šokirao Rapid iz Beča pobedom od 1:2, a Leverkuzen je bio jalov protiv Metalista iz Harkova i remizirao 0:0.

Grupa K:
Rapid - Rosenborg 1:2
Bajer - Metalist 0:0

U grupi "L" Tvente je ispustio prednost od 2:0 jer je Hanover uspeo da dođe do boda. Dušan Tadić igrao je za Tvente ali nije uspeo da pomogne svom timu da dođe do prva tri boda.

Levante je očekivano slavio protiv Helsinborga ali minimalnim rezultatom 1:0.