LE - "Renovirani" Dinamo bolji od Aktobea

• 22. avgust 2013.

• 18:29

Prvi meč plej-of faze kvalifikacija za Ligu Evrope odigran je u Kazahstanu gde je Aktobe dočekao ekipu Dinama iz Kijeva i doživeo poraz koji ga verovatno lišava mogućnosti da se nađe u grupnoj fazi ovog takmičenja.

LE -
U Kazahstanu je tokom popodneva odigran prvi susret plej-of faze kvalifikacija za Ligu Evrope između tamošnjeg Aktobea i kijevskog Dinama.

Ekipa iz prestonice Ukrajine otišla je na gostovanje Kazahstancima nakon serije lošijih rezultata u Premijer ligi te zemlje ali su u susretu sa Aktobeom stvari došle na svoje mesto.

Premda pobeda od 3:2 nije toliko ubedljiva, radi se o rezultatu koji Dinamu garantuje mnogo veće šanse da će naredne nedelje overiti plasman u grupnu fazu LE.

Kijevljani su poveli golom Jermolenka u 16. minutu utakmice a izjednačenje Aktobeu doneo je igrač gostujuće ekipe autogolom u 37. minutu.

Ideje i Belhanda su na startu drugog dela meča doneli Dinamu prednost od 3:1 pa pogodak Hajrulina iz 65. minuta nije previše pokvario planove gostima iz Ukrajine.

U timu Dinama našla su se i letošnja pojačanja a među njima i Aleksandar Dragović koji je stigao iz Bazela.