19:06

U okviru drugog kola grupne faze Lige Evrope, odigran je meč između Astane i francuskog Rena.

Beta/AP Photo/Jeff Haynes

Fudbaleri Astane su na svom stadionu savladali Ren rezultatom 2:0 (0:0).

Prvi deo igre je bio veoma izjednačen, videli smo po jednu solidnu šansu na obe strane, ali golovi su izostali.

U nastavku, pripretio je domaćinu bivši igrač Liona i Rome Klemen Grenije u 58. minutu iz slobodnjaka, ali je kazahstanski reprezentativac Nenad Erić uspeo da ukroti njegov udarac.

Samo šest minuta kasnije, Astana dolazi do gola, nakon kornera koji je sa desne strane izveo Tomasov, gol postiže Zainutdinov.

Do kraja je Ren imao više od igre, pretio je Andre u dva navrata, da bi u 86. minutu stativu pogodi Bensabaini.

Ipak, umesto izjednačenja, gosti primaju još jedan gol, Tomasov otklanja sve dileme u prvom minutu sudijske nadoknade, za konačnih 2:0.