LE - Remi u tihom Pireju, revija promašenih penala u Volfsburgu!

četvrtak 12.03.2020.
22:55

"Farmaceuti" slavili u Glazgovu.

EPA-EFE/ROBERT PERRY

Olimpijakos odigrao 1:1 sa Vulvsima iako su imali igrača manje većinu meča, Džerardovi Rendžersi izgubili (1:3) od Leverkuzena. Ukrajinski "rudari savladali Volfsburg kao gosti (2:1).

Olimpijakos - Vulverhempton 1:1

Semedo je već u 29. minutu izneverio svoje saigrače, defanzivac ostavlja Olimpijakos sa igračem manje. Iako sa igračem manje, Grci prvi stižu do gola. El Arabi donosi 1:0 u 54. minutu.

Prednost domaćih nije zadugo potrajala, Neto na asistenciju Mutinja izjednačuje na 1:1 u 67. minutu.

Do kraja susreta nije dolazilo do promene rezultata, Lazar Ranđelović nije ulazio na teren.

Glazgov Rendžers - Bajer Leverkuzen 1:3

Pretili su gosti u prvom delu igre, Demirbaj je bio najbliži gol po isteku pola sata igre. "Farmaceuti" dolaze ipak do prednosti, Marčinjak sudi igranje rukom defanzivaca škotskog tima u šesnaestercu. Haverc sigurno pogađa za 1:0 u 37. minutu.

U nastavku Morelos iz kornera pokušava da izjednači, napadač nije imao sreće. "Farmaceuti" u 67. minutu imaju 2:0, Aranguiz odličnim udarcem pogađa mrežu domaćih.

Glazgov ipak dolazi do gola, Edmundson glavom pogađa za 2:1 u 75. minutu. Odmah posle njega Barišič propušta odličnu šansu, lopta ide pored stative. Na drugoj strani Aranguiz isto propušta odličnu priliku, njegov šut završava na stativi.

Leon Bejli ipak ne propušta i donosi velikih 3:1 iz Škotske, igrao se 88. minut.

Volfsburg - Šahtjor 1:2

Gosti dosta brzo stižu u vođstvo, igrao se tek 17. minut kada Moraeš donosi 1:0 za Šahtjor. Gosti su imali odličnu prliku za brzih 2:0, ali Kovalenko promašuje penal u 22. minutu.

Da ne bude usamljen, za domaće isti učinak ima Veghorst. Napadač "vukova" takođe nije bio siguran za bele tačke.

Ipak Nemci izjednačuju ubrzano po povratku sa pauze, Bruks koristi asistenciju Brekala iz kornera u 48. minutu.

Gosti ipak nastavljaju sa dobrom igrom, Patrik pogađa prečku iz slobodnjaka, ipak Antonio je bio na pravom mestu da pokupio odbitak u 73. minutu.