LE: Remi u Kijevu, "nula" u Milanu, novi poraz Evertona

četvrtak 19.10.2017.
23:05

Kompletirano je treće kolo grupne faze Lige Evrope, evo rezultata.

EPA/HOMEM DE GOUVEIA

U okviru grupe B, u kojoj se nalazi i beogradski Partizan, Dinamo Kijev i Jang Bojs su odigrali bez pobednika, na kraju je bilo 2:2 (1:2).

Poveli su gosti iz Švajcarske u 17. minutu, strelac je bio Asale, ali u 34. minutu domaćin poravnao rezultat preko iskusnog Mbokanija.

Ipak, sjajni Asale vraća prednost Jang Bojsu do odlaska na odmor, savladao je golmana Kijevljana u 40. minutu za 1:2.

Dinamo ponovo dolazi do izjednačenja nakon smao četiri minuta igre u nastavku, strelac je bio Morozjuk.

U 82. minutu gosti su ostali sa igračem manje na terenu, kako je crveni karton (drugi žuti) zaradio Sanogo.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Dinamo ostaje naporažen, pa je sa 7 bodova i dalje na prvom mestu Grupe B, dok je Jang Bojs zahvaljujući remiju u Albaniji ostao drugi sa tri osvojena boda.

Vicenco Montela

Milan je na svom stadionu ugostio grčki AEK, a nakon 90 minuta igre bilo je 0:0.

"Rosoneri" su bili daleko bolji rival, uputili su 26 šuteva ka golu gostiju, 10 u okvir, ali je rapsoložen bio golman AEK-a Anestis.

Milan ostaje na čelu grupe D, sa sedam bodova, AEk je drugi sa dva manje.

Rijeka je ostvarila prvu pobedu u LE ove sezone, slavili su na gostovanju u Beču ekipi Austrije sa 1:3 (0:2).

Mario Gavaranović je doneo dva gola prednosti hrvatskom prvaku u prvom poluvremenu, neizvesnost je u utakmicu uveo Frajsenbihler golom u 90. minutu, ali je Rijeka imala odogovor u trećem minutu nadoknade, kada je Kvržić postavio konačan rezultat.

Koeman Kuman

Everton je ponovo razočarao, poraženi su pred svojim navijačima od francuskog Liona sa 1:2 (0:1).

Poveli su gosti preko Nabila Fekira u šestom minutu, precizan je bio francuski reprezentativac sa kreča.

U drugom poluvremenu, u 69. minutu Ešli Vilijams poravnava rezultat, ali je pobedu Lionu samo šest minuta kasnije doneo bivši igrač Čelsija Bertran Traore.

Lion drugi u grupi E sa pet bodova, dva manje od Atalante, dok je ekipa sa "Gudisona" poslednja sa samo jednim osvojenim bodom.