LE - Preokret Anžija, Zenit stekao zalihu za ''Enfild''!

• 14. februar 2013.

• 20:03

Odigrane su i prve utakmice šesnaestine finala Lige Evrope, a pobede na svom terenu ostvarili su Anži i Zenit, protiv nemačkog Hanovera, odnosno Liverpula.

Hanover je protiv Anžija imao vođstvo od 1:0 tokom prvog poluvremena, ali su Semjuel Eto i drugovi u nastavku zaigrali mnogo bolje i sa ubedljivih 3:1 dočekuju revanš.

Prednost bundesligašu doneo je Hušti u 23. minutu, da bi deset minuta kasnije izjednačio Eto - 1:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Ahmedov je doneo vođstvo Anžiju, da bi konačnih 3:1 postavio Busufa u 62. minutu.

Dva gola prednosti, ali bez primljenog pogotka ptred svojim navijačima ostvario je i Zenit u Sankt Petersburgu protiv Liverpula. Ekipa Lućana Spaletija slavila je sa 2:0, a meč je prelomljen u drugom poluvremenu.

Na vodeći gol domaćih čekalo se do 69. minuta, kada je Hulk zatresao mrežu Liverpula, a samo tri minuta kasnije prednost Zenita duplirao je Semak za konačnih 2:0. Golove pogledajte OVDE.

Inače, Liverpul je mogao mnogo bolje da prođe da je Luis Suares iskoristio neku od sjajnih prilika koje je imao na ovom meču.