LE - Partizanu odgovara rezultat u Holandiji, Lacio je sjajan!

četvrtak 22.10.2015.
20:56

Evo svih rezultata utakmica koje su počele od 19 časova u okviru trećeg kola Lige Evrope.

BETA/AP Photo/Gregorio Borgia

Grupa G

Lacio je trenutno najbolja ekipa u ovoj grupi, pokazali su to i večeras u utakmici protiv Rozenborga. Iako je Maurisio dobio crveni karton već u šestom minutu Lacio je sa igračem manje uspeo da pobedi u ovom meču.

Rozenborg je imao loptu u svom posedu, imali su i par prilika, ali je Lacio čekao svoju šansu i dočekao ju je u 28. minutu preko Matrija i u 54. minutu preko Andersona za 2:0.

Ipak, gosti dolaze do gola preko Soderlunga u 69. minutu, da bi Kandreva nakon promašenog penala pritrčao i pogodio za 3:1.

Milinković-Savić je igrao 15-ak minuta, Basta nije dobio priliku, dok je Filip Đorđević je povređen.

Ekipa Sent Etjena je takođe danas ostvarila pobedu i to u gostima protiv prošlogodišnjeg finaliste ovog takmičenja, Dnjepra. Hamuma je bio jedini strelac.

Grupa H

Lokomotiva iz Moskve je mogla da dođe do nove pobede u meču sa Bešiktašom, ali nije uspela da sačuva prednost koju je Majkon doveo u 54. minutu.

Izjednačio je sjajni Mario Gomez u 64. minutu, pa su ova dva tima na kraju morala da podele bodove.

Škuletić ponovo nije dobio priliku da zaigra.

Sporting je bez ikakvih problema savladao ekipu Škenderbega, možda i najslabiji tim u ovom takmičenju. Na kraju je bilo 5:1, golove su postigli Akvilani, Montero, Pereira i Figuiredo.

Grupa I

Prvoplasirani Bazel je iskomplikovao dosta situaciju u ovoj grupi. Oni su danas na svom terenu poraženi od Belenenseša sa 1:2 iako su vodili 1:0 golom Langa.

Leal i Kuca su postigli golove u prvom poluvremenu za Belenenseš i tako im doneli vrednu pobedu.

Kuzmanović je igrao za Bazel 78 minuta.

Fiorentina je na svom terenu poražena od Leha sa 2:1, a golove na ovom meču postigli su Kovnački u 65. minutu i Gajoš u 82 za goste, odnosno Đuzepe Rosi pred sam kraj za domaće.

Grupa J

Monako je konačno zabeležio prvu pobedu u ovom takmičenju nakon dva nerešena rezultata. Oni su golom Traorea u 70. minutu probili odbranu Karabaga i na kraju zasluženo slavili pobedu.

Totenhem je vodio sa 1:0 u gostima protiv Anderlehta, ali je domaćin uspeo da preokrene rezultat. Eriksen je doveo goste u prednost, da bi Žile u 13. i Okaka u 75. preokrenuli rezultat i doneli zlata vrednu pobedu Anderlehtu.

Ivan Obradović je bio u postavi Anderlehta, igrao je ceo meč.

Grupa K

Šalke je na svom terenu igrao samo 2:2 sa Spartom iz Praga. Di Santo je doveo domaće u prednost, Fatai i Lafata  (koji je samo minut pre gola ušao u igru) uspeli su da preokrenu rezultat, ali je Sane pogodio za bod domaćem timu.

U drugom meču Apoel je bio bolji od  Asterasa u meču koji je bio i prekidan u prvom poluvremenu. Kavenagi i Karlao su preokrenuli rezultat nakon gola koji je postigao Luj u 8. minutu.

Grupa L

U ovoj grupi se nalazi Partizan, dobro vam je poznato da je poražen danas na svom terenu sa 2:0 od Atletika iz Bilbaoa, a u drugom meču bilo je 1:0 za Augsburg protiv AZ Alkmara u Holandiji.

Strelac jedinog gola na ovom meču bio je Trohovski iz slobodnog udarca u 43. minutu, bio je to zaista sjajan gol.

Partizan - Bilbao 0:2
AZ - Augsburg 0:1