LE - Muslinov Standard izbacio ''Želju''! Van Dam čovek odluke!

četvrtak 06.08.2015.
22:23

Ekipa belgijskog Standarda plasirala se večeras u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je i kao gost savladala sarajevski Željezničar.

crvenazvezdafk.com

Slavoljub Muslin polako, ali sigurno vodi Standard ka plasmanu u Ligu Evrope. Iskusni srpski stručnjak i njegov tim su večeras obezbedili prolaz u poslednju rundu kvalifikacija, pošto su u Sarajevu savladali domaći Željezničar sa 1-0.

Podsetimo, Belgijanci su i prvi meč dobili sa 2-1, a večeras je jedini gol postigao Van Dam, koji je u 68. minutu praktično ugasio sve nade Sarajlija da mogu u završnu fazu kvalifikacija.

Pre vodećeg pogotka gostiju, mogao je i ''Željo'' do vođstva, ali je Sadiković u 53. minutu pogodio stativu. Međutim, posle Van Damovog gola, domaći više nisu uspeli da ozbiljnije priprete golu rivala.