LE - Molde već "čeka" Partizan, Braga efikasna u nadoknadi, Nefči se spasio u zadnjem minutu!

Autor: Stefan Matić
četvrtak 08.08.2019.
21:41

Odigrane su još devet utakmica trećeg kola kvalifikacija za LE.

Epa/Salvatore Di Nolfi

Brondbi je na svom terenu doživeo težak poraz od portugalske Brage 2:4.

Danci su jednom nogom već van kvalifikacija, portugalski predstavnik je postigao čak dva gola u dubokoj nadoknadi drugog poluvremena.

Gimaraeš je maltene završio posao u prvom meču pošto su sa ubedljivih 3:0 slavili protiv Ventspilsa u gostima.

U strelce su se upisali Davidson, Pepe i Amoa, Portugalci već mogu da skautuju narednog protivnika koji će se odlučivati duelom između Steaue i Mlade Boleslav.

PSV je slavio minimalnim rezultatom u Norveškoj na gostovanju Haugesundu, strelac jedinog gola je bio Bergvijn iz penala u 24. minutu.

Malme je sa 3:0 savladao Zrinjski iz BiH.

Švedski predstavnik je slavio golovima Bengtsona, Kristiansean i Rieksa. Pobednik ovog duela ide na boljeg iz duela Nefči Baku - Jehuda.

Mariupol je uspeo da izdrži pritisak holandskog AZ, tako da će Ukrajinci na revanš u Alkmar poneti rezultat 0:0.

Molde je savladao grčki Aris sa ubedljivih 3:0.

Norvežani su vodili sa 2:0 na poluvremenu, u nastavku im je Velez dosta olakšao posao sa obzirom da je fudbaler gostujućeg tima dobio direktan crveni karton. Pobedu je overio Elingsen u 87. minutu.

Nefči Baku je negativno iznenadio svoje navijače, pošto su gubili na svom terenu od Jehude sa 2:1 do samoga kraja meča.

Izraelci su oba svoja gola postigli u prvom poluvremenu, Džozef-Monrouz je uspeo da trgne tim iz Bakua golom u 43. minutu, da bi Alaskarov maltene sekund pred zvižduka sudije postigao gol za konačnih 2:2.

Švedski AIK je slavio na gostovanju u Moldaviji sa 2:1.

Domaći Šerif je gubio već sa 2:0 na poluvremenu, ali im u nastavku meča u 56. minutu Kendiš vraća nadu pogotkom iz penala.

Spartak Moskva je slavio sa 3:2 na gostovanju Tunu.

Moskovljani su imali dva gola prednosti posle prvog dela igre golovima Ponsea i Bakaeva, ali ih Švajcarci stužu sa dva brza gola u nastavku igre. Andre Širle je promašio penal za novo vođstvo Rusa, ali se nemački internacionalac kasnije iskupio asistencijom za drugi gol Bakaeva i pobedu u trileru u Švajcarskoj.