23:07

Timovi u regionu sa polovičnim učinkom.

Epa/Rodrigo Antunes

Antverp je uspeo da slavi minimalnu pobedu nad gostima iz Češke.

Plzen je i pored blage inicijative izgubio, gol odluke je postigao Rodriges već u 29. minutu susreta.

CSKA Sofija je odigrala nerešeno 1:1 sa Zorjom iz Ukrajine.

Domaći su poveli već u 13. minutu golom Evandra, ali Jurčenko poravnava na 1:1 u nadoknadi prvog poluvremena iz penala.

Fejenord je već jednom nogom u narednom kolu kvalifikacija, u Roterdamu je savladan Dinamo Tbilisi sa 4:0.

Holanđani su imali minimalnu prednost posle prvih 45 minuta, ali je drugi žuti Šulaije u 79. minutu otvorili prostora za domaćine da u narednih deset minuta postignu tri gola za ubedljivu prednost pred revanš u Gruziji.

Lokomotiva je izgubila na svom terenu 1:0 od Strazbura.

Francuzi su imali igrača više već od desetog minuta pošto je Josip Tomašević dobio direktan crveni, samo minut kasnije kapiten gostiju Stefan Mitrović postiže gol za konačni rezultat meča u Plovdivu.

Ludogorec je slavio sa 5:0 protiv TNS-a, Velšani su doživeli pravo poniženje u Razgradu.

Seriju je otvorio upravo fudbaler gostiju Harington sa autogolom da bi se u prvih 45 minuta strelce upisali Tčibota i Lukoki. U nastavku Keseru i Moti u 76. minutu postavljaju konačnih 5:0 za bugarski tim.

Suduva je napravila veliko iznenađenje pošto je slavila sa 2:1 protiv Makabija u Izraelu.

Kerla je postigao gol za vođstvo u prvom poluvremenu, da bi Jankauskas u 76. minutu povećao na 2:0, ali nadu Izraelcima vraća rezervista Ofoedu golom šest minuta pred kraj susreta.

Sarajevo je izgubilo sa 2:1 kao domaćin od BATE-a.

Belorusi su poveli već u 19. minutu, da bi u 71. minutu Mukam udvostručio tu prednost na 2:0. Golom Handžića tim iz BiH-a smanjuje na 2:1 i koliko toliko održava nadu za dalji plasman.

Dudelanže je slavio sa 3:1 protiv Kaljua iz Estonije
. Luksemburžane je predvodio raspoloženi Stolc sa postignutim het-trikom.

Rendžersi su već jednom nogom u narednom kolu pošto je u gostima savladan Midtjiland sa 4:2.

Škoti su poveli krajem prvog poluvremena golom Morelosa, da bi u nastavku od 52-og do 56-og minuta postigli još dva gola preko Aribe i Katića.
Danci su potom postigli dva gola u okviru pet minuta, ali Arfield golom u 70. minutu postavlja konačni rezultat i važnu pobedu za Glazgov Rendžerse.

Hapoel Ber Ševa je uspela da preživi gostovanje u Švedskoj i izvuče 1:1 sa Norkopingom koji je tokom većeg dela meča imao veliku inicijativu.

Rijeka je odigrala odlično drugo poluvreme i slavila sa 2:0 protiv Aberdena.

Škoti su izdržali nekako prvo poluvreme, ali su domaći u nastavku meča slavili golovima Čolaka i Murića.