LE - Mančester u 1/8 finala, Nastasićev autogol bez posledica

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 22. februar 2017.

• 19:54

Tri utakmice su bile danas na programu u okviru Lige Evrope, u narednu fazu su prošle ekipe Mančester junajteda, Šalkea i Krasnodara.

Šalke je danas imao najlakši posao, ali nije uspeo da pobedi ekipu našeg Vladimira Ivića.

Oni su ukupnim rezultatom 4:1 uspeli da prođu PAOK, a sve je bilo poznato već nakon 23. minuta. Tada je Čupo Moting uposlio Šopfa, ovaj je uspeo da pogodi za 1:0 i za nedostižna četiri gola razlike.

Ipak, samo dva minuta kasnije, PAOK dolazi do tračka nade, Matija Nastasić je nakon centaršuta sa leve strane pogodio u svoju mrežu i tako postavio konačan rezultat.

Krasnodar je u prvom meču protiv Fenera slavio sa 1:0, a danas je već nakon 7 minuta stigao do ogromne prednosti, pošto je postigao gol u gostima i to preko Smolova. Bila je to kontra gostiju, a od tada su se povukli na svoju polovinu i čekali priliku da ponovo napadnu.

Ipak, Sousa je uspeo da izjednači rezultat u ovoj utakmici u 41. minutu meča, ali je to bilo sve od Fenera, pa je Krasnodar prošao dalje.

Mančester junajted je bez velikih muka, takođe u 1/8 finala Lige Evrope. Iako su savladali Sent Etjen na svom terenu sa ubedljivih 3:0, danas je Murinjo izveo veoma jak sastav.

Na asistenciju Mate sa leve strane, Mihtarijan je uspeo da pogodi za 1:0, samo je zakačio loptu, dovoljno da savlada protivničkog golmana.

Mihtarijan se povredio u prvom delu, to je ono čega se Murinjo najviše plašio... Umesto njega u igru je ušao Rašford.

Murinjov bes je bio još veći kada je Bai dobio drugi žuti karton, ostaje samo nejasno da li je Murinjo bio besan na njega, ili na sudiju koji je po mnogima bio pregrub u ovoj situaciji, kada je pokazao drugi žuti internacionalcu iz Obale Slonovače.

Dakle, u narednoj fazi gledaćemo Mančester junajted, Krasnodar i Šalke, ostalih 13 učesnika 1/8 finala saznaćemo sutra.