Kakvo veče u Ligi Evrope!

Beta/AP Photo/Dmitri Lovetsky

Fudbaleri Lacija, Olimpik Marseja, Lajpciga i Sporting Lisabona plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope.

Partizanov "dželat", Viktorija iz Plzenja uspela je da izbori produžetke u triler završnici, ali ne i da se plasira u narednu rundu.

Sporting Lisabon je došao u Plzenj sa dva gola prednosti, ali su Česi uspeli da je anuliraju  golovima Bakoša u šestom i 64. minutu.

Sporting je imao veliku šansu da u nadoknadi overi plasman, ali je Bas Dost promašio penal, pa se otišlo u produžetke.

Ipak, Sporting je u produžecima uspeo da postigne gol koji ih vodi dalje, strelac je bio Batalja u 105. minutu.

Lacio je bez našeg, povređenog, Sergej Milinković-Savića ipak uspeo da nadigra Dinamo u Kijevu i posle 2:2 na Olimpiku, prođe dalje.

Čovek odluke bio je Lukas Leiva koji je postigao vodeći pogodak u 23. minutu, a konačnih 0:2 postavio je De Fraj sedam minuta pre kraja. Lacio je odigrao odličan meč i mogao je postigne još koji gol, Ćiro Imobile se ispromašivao, ali srećom, njegov tim je prošao dalje.

Zenit nije uspeo da preokrene protiv Lajpciga, Nemci su posle pobede od 2:1 na svom terenu, večeras remizirali - 1:1 i prošli dalje.

Augustin je doneo prednost gostima, a Druisi je u finišu prvog dela vratio domaćima nadu. Timo Verner je u 82. promašio penal, Zenit je i dalje imao šansu da dođe do produžetaka, ali promene rezultata nije bilo.

Poput Atletiko Madrida ranije danas u Moskvi, tako je i Olimpik Marsej potpuno dotukao svog rivala i u revanšu.

Marsej je i u gostima savladao Atletik Bilbao rezultatom 2:0, Paje je u 38. minutu sa bele tačke pogodio za 1:0, da bi Okampos u 52. rešio sve dileme posle 3:1 u prvom meču.