LE (kval.) - Zvezdini protivnici iz kvalifikacija za LŠ se sastaju u Ligi Evrope, Kazahstanci bliži Nišu ili Tel Avivu od Jermena

četvrtak 26.07.2018.
19:41

U okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, odigrano je sedam mečeva, pojedini timovi već su praktično obezbedili plasman u narednu rundu.

Sportske.net/Aleksandar Obrenović

Spartaks iz Jurmale, koji je u prvom kolu kvalifikacija poražen od Crvene zvezde (2:0), slavio je na svom terenu protiv La Fjorite iz San Marina sa ubedljivih 6:0 (3:0).

Poveli su u šestom minutu preko Kobzara, u 20. je na 2:0 povisio Malijev, da bi šest minuta kasnije Kobzar postigao svoj drugi gol na utakmici.

U drugom poluvremenu Slampe postiže gol za 4:0 u 64. minutu, dva minuta kasnije "petardu" kompletira Smit.

Konačan rezultat postavui je Stuglis u 73. minutu susreta.

Pobednik ovog duela, očigledno Spartaks, će se u narednom kolu kvalifikacija sastati sa poraženim iz duela Crvene zvezde i Suduve u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zvezda je na "Rajku Mitiću" slavila sa ubedljivih 3:0, te će izgleda ekipe koje su "crveno-beli" dobili u kvalifikacijama za LŠ odmeriti snage u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

U ostalim duelima, Rudar iz Slovenije je poražen od rumunske Steaue (FCSB) rezultatom 0:2 (0:1).

Poveli su gosti u petom minutu preko Mana, da bi konačan rezultat u 74. minutu postavio Teišeira.

U postavi Rudara našao se srpski internacionalac Ivan Vasilijević, dok su sa druge strane u redovima Steaue štoperski tandem činili Momčilović i bivši štoper Zvezde Planić.

Rezultati odigranih mečeva 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope:

Ufa (Rusija) - Domžale (Slovenija) 0:0
Ventsplis (Letonija) - Bordo (Francuska) 0:1
Vitorul (Rumunija) - Viteze (Holandija) 2:2
Kairat (Kazahstan) - Alkmar (Holandija) 2:0
Spartaks (Letonija) - La Fjorita (San Marino) 6:0

Tobol (Kazahstan) - Pjunik (Jermenija) 2:1 *Potencijalni rivali Radničkog iz Niša u trećem kolu

Rudar (Slovenija) - Steaua (Rumunija) 0:2