četvrtak 23.08.2018.
20:08

Odigrana su prva dva susreta baraža za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Epa/Georgi Licovski

Zenit je na svom stadionu dočekao norveški Molde, gosti su poveli u prvom poluvremenu, ali je na kraju domaćin slavio sa 3:1 (0:1).

Igrao se 42. minut, kada je Hestad doneo prednost Norvežanima, a sa minimalnom prednošću za Molde se otišlo na odmor.

U nastavku, Semak je napravio dve promene, u 59. minutu je na teren poslao Jerohina umesto Kranvitera, 10ak minuta kasnije na teren je kročio i Zabolotnji, dok je igru napustio Smolnikov.

U 71. minutu ekipa iz Sankt Petersburga dolazi do izjednačenja, strelac je bio Artem Dzjuba, asistent Driusi.

Samo devet minuta kasnije, preokret, rezervista Zabolotnji trese mrežu Moldea na asistenciju strelca prvog gola Dzjube.

U poslednjem minutu regularnog dela, Mevlja postavlja konačan rezultat, asistirao mu je strelac drugog pogotka Zabolotnji.

Treba dodati da je Branislav Ivanović i ovoga puta odigrao svih 90 minuta u dresu Zenita, ali je ovoga puta kapitensku traku nosio Anjukov.

Ludogorec nosi lepu prednost u Razgrad, slavili su u Gruziji protiv Torpedo Kutaisija rezultatom 0:1 (0:1).

Gol odluke postignut je u nadoknadi vremena prvog dela igre, strelac je bio Brazilac Vanderson.