LE (kval.) - Vulvsi sigurni u Torinu, Rijeka pala posle preokreta, "srpski" okršaj pripao Mitroviću

četvrtak 22.08.2019.
22:59

Odigrani su prvi mečevi plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Vulverhempton Vonderersa gostovali su u Torinu istoimenoj ekipi, uspeli su da slave sa 2:3 (0:1).

Poveli su "Vukovi" u 43. minutu, autogol postigao je Bremer.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 59. minutu Žota duplirao prednost engleske ekipe.

Samo dva minuta kasnije De Silvestri vraća "Bikove" u igru, da bi u 72. minutu Raul Himenez ipak vratio dva gola prednosti ekipi Vulverhemptona.

Ipak, zadržali su šanse fudbaleri Torina za prolazak u narednu rundu, dolaze do drugog pogotka u 89. minutu, preko Belotija, koji je bio precizan sa kreča.

Rijeka je povela u Belgiji protiv Genta, ali se ipak poražena vraća kući, domaćin je slavio sa 2:1 (0:1) posle preokreta.

Poveli su Hrvati u 39. minutu preko Halilovića, da bi nakon 12 minuta igre u nastavku Depuatr poravnao rezultat.

Bivši napadač Porta i Hadersfilda je u 71. minutu doneo preokret domaćoj ekipi, ispostaviće se i pobedu.

Stefan Mitrovic Strazbur

Ajntraht iz Frankfurta je poražen u Francuskoj, Strazbur je pred svojim navijačima slavio sa 1:0 (1:0).

Gol odluke postigao je Zohi u 33. minutu.

U poraženom sastavu su Gaćinović i Kostić igrali od starta, Joveljić ovoga puta nije bio u protokolu, dok je francuski sastav sa kapitenskom trakom oko ruke predvodio Stefan Mitrović.

U duelu AZ Alkmara i Antverpena nije bilo pobednika (1:1), golovi su izostali u Rumuniji u duelu Steaue i Gimaraeša, PSV je sa 3:0 bio bolji od Apolona, dok je Braga kod kuće savlada Spartak iz Moskve sa 1:0.

Seltik je sa 2:0 bio bolji od AIK-a, Linfild je iznenadio Karabag, ekipa iz Severne Irske je slavila kod kuće sa 3:2, dok je Espanjol bio siguran protiv Zorje (3:1).

Slovan je u Bratislavi bio bolji od PAOK-a, gol odluke postigao je Abena.