LE (kval.) - Srbi sa Malte bolji od Srba iz Bratislave, Lajpcig i APOEL ubedljivi

21:28

U okviru drugog kola kvalifikacija za LE odigrano je još 15 mečeva.

uefa.com
uefa.com

Slovan iz Bratislave poražen je na gostovanju na Malti od tamošnjeg Balzana rezultatom 2:1 (1:0).

Ekipa u kojoj igraju čak četiri srpska fudbalera (Božović, Lepović, Ljubomirac, Šljivić), povela je golom crnogorskog internacionalca Kaljevića u 17. minutu.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 67. minutu srpski fudbaler Ljubomirac povosio prednost Balzana.

Ipak, samo sedam minuta kasnije, bivši fudbaler Zvezde Vukan Savićević daje nadu Slovanu, 2:1 na Malti.

Sa tim rezultatom je meč i okončan, treba dodati da su za Slovan pored bivšeg igrača Zvezde Savićevića nastupili i crnogorski fudbaler Cmiljanić, kao i srpski dvojac Čavrić-Dražić.

RB Lajcig je bio ubedljiv protiv švedskog Hakena, slavili su na svom terenu rezultatom 4:0 (2:0).

Poveli su golom Brume u 35. minuut, samo četiri minuta kasnije Kunja je povisio na 2:0.

Nakon pet minuta igre u nastavku Kampl postiže treći gol za Nemce, konačan rezultat postavio je Ogustan u 84. minutu susreta.

APOEL, koji je u prvom kolu kvalifikacija za LŠ ispao od litvanske Suduve, koja je u drugom kolu izgubila na "Marakani" sa 3:0, slavio je protiv Flore iz Estonije sa ubedljivih 5:0 (2:0).

Poveli su golom Tavareša u 25. minutu, nekih 20ak minuta kasnije Lukas je povisio prednost Kiprana.

Na samom startu drugog dela Moraiš je povisio prednost domaćina na 3:0, četvrti gol bio je delo Salaja u 73. minutu utakmice.

Konačan rezultat postavio je Delatore u 78. minutu.

Ranije danas odigrano je sedam mečeva, više o tim duelima OVDE, a u nastavku pogledajte sve rezultate odigranih utakmica.