LE (kval.) - Nikšićani završili takmičenje, Slovan slavio u Irskoj, Didelanž siguran u Estoniji

utorak 13.08.2019.
23:09

Odigrana su tri revanš meča trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

fksutjeska.me

Didelanž je slavio u Estoniji protiv ekipe Kalju sa 0:1 (0:0), te je sa ukupnih 4:1 otišao dalje.

Jedini gol na večerašnjem susretu postigao je Sinani u 56. minutu.

Sutjeska je najavila borbu u Severnoj Irskoj protiv Linfilda, kako su u Nikšiću doživeli poraz od 2:1, večeras su ipak opet poraženi, sastav iz Severne Irske ide dalje nakon trijufa od 3:2 (2:1) u revanšu (ukupno 5:3).

Poveli su domaći preko Staforda u sedmom minutu, da bi Božović poravnao rezultat osam minuta kasnije.

Ipak, u 18.  minutu Linfild ponovo u prednosti, strelac je bio Lejveri.

Ključan trenutak utakmice desio se u 36. minutu, kada je Sofranac samo dva minuta nakon prvog, zaradio i drugi žuti karton, Sutjeska je ostala sa igračem manje.

Šampion Crne Gore je uspeo da dođe do gola u nastavku, igrao se 61. minut kada je Božović postigao novi pogoda, ali je sve sumnje otklonio Klark u 76. minutu, Linfild ide dalje.

Prolazak u narednu fazu izborio je i Slovan iz Bratilsave, koji je slavio u Irskoj protiv Dandalka sa 1:3 (0:2), ukupno je bilo 4:1 za Slovake.

Golove za Slovan večeras su postigli Rafael Ratao, Danijel i srpski internacionalac Čavrić.