LE (kval.) - Het-trik bivšeg napadača Zvezde, "petarda" Sevilje, Suduva bolja od Spartaksa, Stoličin naslednik razbija

četvrtak 16.08.2018.
21:28

Poznato je 15 učesnika poslednje runde kvalifkacija za Ligu Evrope.

Epa/Yoan Valat

Fudbalski klub AEK iz Larnake slavio je sa 5:0 protiv austrijskog Šturm Graca, idu dalje sa ukupnih 7:0.

Trostruki strelac na ovom susretu bio je bivši napadač Crvene zvezde Ivan Tričkovski, koji je tako došao do cifre od šest golova u kvalifikacijama za LE.

Sevilja je nakon mlakog trijumfa na "Sančes Pishuanu" (1:0), demolirala Žalgiris u Litvaniji, bilo je 0:5 za španski sastav.

Poveli su golom Nolita u šestom minutu, manje od 60 sekundi kasnije Sarabija je povisio na 2:0.

Pred kraj prvog dela igre, Sarabija postiže novi gol za 3:0.

U nastavku su pobedu "Rohiblankosa" golovima overili Aranja i Nolito.

U duelu timova koje je Zvezda izbacila u kvalifikacijama u Ligu šampiona, litvanskog šampiona Suduve i letonskog šampiona Spartaksa iz Jurmale, nije bilo golova.

Dalje ide Suduva, koja je na gostovanju u Letoniji slavila sa 0:1.

Rigino Sisilija

Ljubljanska Olimpija je bila ubedljiva u Finskoj, savladali su tamošnji HJK sa 1:4, te sa ukupnih 1:7 idu dalje.

Podsetimo da "Zmajeve" trenutno predvodi Aleksandar Linta, čovek koji je bio asistent Iliji Stolici, koji je nedavno dobio otkaz u Ljubljani. Stoličin asistent se izgleda odlično snašao.

Jedan od strelaca Olimpije bio je i srpski internacionalac Goran Brkić, koji je pogodio sa kreča u finišu utakmice.

Slavio je i Olimpijakos, bilo je 1:3 za "crveno-bele" u Lucernu, pa sa ukupnih 1:7 idu u nastavak takmičenja.

Poveli su u 23. minutu preko Kristodulopulosa, isti fudbaler je povisio na 2:0 nakon 15 minuta igre u nastavku, a treći gol bio je delo Španca Gerera.

Počasni gol za švajcarsku ekipu postigao je Demhašaj u 82. minutu.

Za ekipu iz Pireja od prvog minuta je igrao Jakoš Vuković.

Olimpijakos dres

Makabi iz Tel Aviva, za koji brani naš Predrag Rajković, slavio je sa 2:1 protiv Pjunika iz Jermenije, u prvom meču je bilo 0:0, te Izraelci koje sa klupe predvodi Vladimir Ivić idu dalje.

Gosti su poveli u 11. minutu preko Vojnova i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku, nakon 10 minuta igre, Miča poravnava, a preokret donosi Atar, na asistenciju strelca prvog pogotka.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je ekipa koja je u minuloj fazi izbacila Radnički iz Niša uspela da se plasira u poslednju rundu kvalifikacija za grupnu fazu LE.

Prolazak u poslednju rundu kvalifikacija overili su još i Sigma Olomuc, Ufa, Kopenhagen, Lajpcig, APOEL, Kluž, Torpedo Kutaiši, Midtjiland i Molde, a sve rezultate pogledajte u nastavku.

Kairat Almati (Kazahstan) - Sigma Olomuc (Češka) 1:2 (uk. 1:4)
Niderkorkn (Luksemburg) - Ufa (Rusija) 2:2 (uk. 3:4)
AEK Larnaka (Kipar) - Šturm Grac (Austrija) 5:0 (uk. 7:0)
HJK (Finska) - Olimpija Ljubljana (Slovenija) 1:4 (uk. 1:7)
Kopenhagen (Danska) - CSKA Sofija (Bugarska) 2:1 (uk. 4:2)
Krajova (Rumunija) - RB Lajpcig (Nemačka) 1:1 (uk. 2:4)
APOEL (Kipar) - H. Bir Ševa (Izrael) 3:1 (uk. 5:3)
Kluž (Rumunija) - Alaškert (Jermenija) 5:0 (uk. 7:0)
Kukeši (Albanija) - Torpeti Kutaši (Gruzija) 2:0 (uk. 4:5)
Midtijiland (Danska) - TNS (Vels) 3:1 (uk. 5:1)