• Autor: Aleksandar Obrenović

• 03. maj 2018.

• 22:58

Atletiko Madrid je prvi finalista Lige Evrope.

Atletiko je prvi finalista Lige Evrope, oni su danas uspeli da slave protiv Arsenala u 250. utakmici Arsena Vengera u Evropi. Nakon 1:1 u Londonu, danas je bilo 1:0.

Prvo poluvreme Atletika i Arsenala je bilo sve samo ne zanimljivo. Domaći su toliko umrtvili utakmicu da niti jedan tim sve do nadoknade vremena nije uputio udarac u okvir gola.

Svakako, vredna pomena jeste teška povreda Lorana Košćelnog, defanzivca Arsenala i reprezentacije Francuske, koji će morati da propusti Mundijal zbog povrede Ahilove tetive.

Imao je Dijego Košta dobru priliku u 7. minutu kada je "otresao" Monreala, ali je veoma loše šutirao u situaciji 1 na 1 sa Ospinom i to je bilo sve do nadoknade vremena.

Tada je Antoan Grizman došao do lopte na sredini terena, fantastično uposlio Dijega Koštu koji ne greši ovoga puta, uspeva da savlada Ospinu za 1:0, odnosno 2:1 u ukupnom skoru.

Imao je Košta ponovo šansu u 55. minutu, da bi Arsenal najbolju šansu imao preko Velbeka u 61. i Džake dva minuta kasnije. Grizman je mogao ponovo da donese veliku prednost Atletiko Madridu, kada je Košta ponovo otresao svog čuvara, Čembersa, uputio je povratnu Francuzu koji nije uspeo da iskoristi dobru šansu.

Mihtarijan je imao ozbiljnu šansu kada je šutirao preko gola unutar kaznenog prostora, izgledalo je tada kao da će Arsenal biti sve opasniji po gol Jana Oblaka.

Grizman je imao svoj mali šou pred kraj utakmice, Tores je imao i dobar šut, Arsenal, ipak, kao da nije imao motiva kako se utakmica bližila kraju i kao da su jedva čekali da se vrate u London.

Ništa nisu uspeli da urade do kraja fudbaleri Arsenala, Atletiko je apsolutno zasluženo u finalu Lige Evrope.