• 22. oktobar 2015.

• 23:10

Evo svih ishoda današnjih mečeva u Ligi Evrope.

Grupa A

Molde se nalazi i dalje na čelu tabele, nastavili su sa dobrim igrama u Ligi Evrope pošto su u današnjem meču savladali Seltik na svom terenu rezultatom 3:1.

Kamara, Folen i Elionusi su bili strelci za Molde, Komons za Seltik.

U drugom meču su Fenerbahče i Ajaks odmerili snage, Fernandao je doneo tri boda u poslednjim minutima domaćinu iz Turske. Lazar Marković se našao u postavi Fenera nakon povrede zbog koje je propustio mečeve u reprezentaciji, igrao je 84 minuta.

Grupa B

I ovde imamo iznenađujućeg lidera, u pitanju je ekipa Siona. Oni su danas savladali ekipu Bordoa sa 1:0 na gostovanju golom Lakroe.

Liverpul je u drugom meču ove grupe igrao sa Rubinom i zabeležio je treći remi u isto toliko mečeva u LE. Radost gostima doneo je Marko Dević, a izjednačio je Emre Čan za veliku radost Jirgena Klopa.

Grupa C

Dortmund je danas protiv Gabale slavio sa 3:1 uz het-trik Obamejanga, a večeras su Krasnodar i PAOK odigrali utakmicu bez golova.

Grupa D

Napoli je jedna od 3 ekipe u ovom takmičenju koja ima maksimalan učinak nakon tri kola. Danas su slavili protiv Mitjilanda sa 4:1 uz golove Gabijadinija (2), Kaljehona i Iguaina, dok su u drugom meču Legija i Briž odigrali bez pobednika, 1:1.

Golove su postigli Kučarčuk za domaće, odnosno De Fauv za goste.

Grupa E

Rapid iz Beča nastavlja sa sjajnim partijama u ovom izdanju LE. Zabeležili su i treću pobedu uz jedan gol prednosti, ovoga puta je savladana ekipa Plzenja sa 3:2.

U drugom meču je Viljareal slavio protiv Rašovićevog Dinama iz Minska, bilo je čak 4:0, a golove su postigli Bakambu (2), Soldado i Baili.

Grupa F

Braga je takođe maksimalna nakon tri kola pošto su u današnjem meču bili bolji od Marseja na svom terenu rezultatom 3:2. Bila je to veoma zanimljiva utakmica, vodili su domaći sa 2:0 golovima Hasana i Eduarda, da bi Alesandrini i Bačuai u 84. i 87. minutu uspeli da izjednače.

Ipak, Silva donosi velika tri boda Bragi.

Groningen je došao u drugom meču do boda protiv Libereca u poslednjim sekundama meča. Za njih je gol postigao Hoesen, dok je za domaće strelac bio Lukasen u 87. minutu.

Braga - Marsej 3:2
Liberec - Groningen 1:1