LE - Junajtedov prvenac, silni Zenit i Roma, Rajko opet nije imao sreće

• 29. septembar 2016.

• 23:01

Odigrane su i preostale utakmice drugog kola Lige Evrope. Bez većih iznenađenja.

Liga Evrope, drugo kolo

Grupa A

Fenerbahče - Fejenord 1:0
Mančester Junajted - Zorja 1:0

Na Old Trafordu, Mančester Junajted je opravdao ulogu favorita protiv ukrajinske Zorje, ali će se igra Murinjovog tima brzo zaboraviti. Prvo poluvreme obeležila je odlična prilika za Markusa Rašforda, koji je sa oko desetak metara snažno šutirao i uzdrmao prečku od koje se lopta odbila tik ispred gol linije.

Vejn Runi je ponovo počeo sa klupe za rezerve, a posle njegovog ulaska u nastavku meča, Junajted je uspeo da dođe do vodećeg gola. Posle akcije domaćih po desnoj strani, usledio je centaršut ka Runiju koji traljavo šutira, ali na njegovu sreću, lopta se odbija baš do Zlatana Ibrahimovića, koji je iz neposredne blizine glavom sproveo loptu u mrežu - 1:0.

Gol pogledajte OVDE.

Uspešan na svom terenu bio je večeras i Fenerbahče, koji je golom Emenikea u 18. minutu savladao ekipu holandskog Fejenorda. Ovo je prvi trijumf Fenera u prva dva kola, a ujedno i prvi poraz Fejenorda.

Grupa B

Olimpijakos - APOEL 0:1
Astana - Jang Bojs 0:0

U Grupi B, ranije danas su Astana i Jang Bojs podelili bodove u meču bez golova, a u grčko-kiparskom dvoboju u Pireju, APOEL je kao gost iznenadio ekipu Olimoijakosa.

Vodeči gol, koji je potom i odlučio pobednika, postigao je Soteriju već u 10. minutu meča. Ovim trijumfom, Kiprani su se izdvojili na čelu tabele sa maksimalnim učinkom.

U domaćem timu, naš reprezentativac Luka Milivojević odigrao je svih 90 minuta.

Grupa C

Sent Etjen - Anderleht 1:1
Gabala - Majnc 2:3

I u Grupi C je jedna utakmica odigrana u popodnevnom terminu, Majnc j kao gost savladao ekipu Gabale sa 3:2, a uspešan u gostima bio je i Anderleht, koji je večeras odneo ipak samo bod iz Sent Etjena.

Vodeći gol za ekipu u kojoj je odlično odigrao i naš Uroš Spajić, postigao je Tilemans iz jedanaesterca u 62. minutu meča, a to vođstvo je Anderrleht imao bukvalno do poslednjih sekundi meča, kada je Rou spasio Sent Etjen poraza - 1:1.

Grupa D

Zenit SP - AZ Alkmar 5:0
Dandalk - Makabi Tel Aviv 1:0

Najubedljiviji trijumf večeras ostvario je ruski Zenit, koji je protiv AZ-a samo nastavio onu kanonadu golova koju je postigao u finišu meča prošlog kola u Tel Avivu. Tada je ekipa iz Sankt Petersburga od 0:3 stigla do 4:3 protiv Makabija, a večeras su pred svojim navijačima ispratili goste iz Holandije sa čak pet golova u mreži - 5:0.

Dvostruki strelac za ruskog predstavnika večeras je bio Kokorin, a uz njega mrežu gostiju tresli su i Đulijano, Krišito iz penala i Šatov u finišu meča.

za to vreme, Rajkovićev Makabi je doživeo još jedan minimalan poraz, ovoga puta na gostovanju Danfalku. Bilo je 1:0 za Irce, a jedini gol postigao je Kilduf u 72. minutu, posle centaršuta Horgana sa leve strane.

Grupa E

Roma - Astra 4:0
Austrija Beč - Plzen 0:0

Poput Zenita, večeras je i Roma bila veoma ubedljiva pred svojim navijačima. Predvođeni legendarnim kapitenom Totijem, koji je odigrao ceo meč, Roma je deklasirala rumunsku Astru sa 4:0. Strotman u 15. i Facio u 45. minutu pobrinuli su se da Rimljani mirno uđu u nastavak meča.

OVDE pogledajte Faciov gol posle Totijeve ''bombe''.

Do kraja su uspeli da stečenu prednost i dupliraju, najpre autogolom Fabrisija u 47. minutu, da bi konačnih 4:0 postavio Mohamed Salah osam minuta kasniije - 4:0

Grupa F

Bilbao - Rapid Beč 1:0
Genk - Sasuolo 3:1

U Grupi F dve pobede domaćina. Bilbao je slomio otpor bečkog Rapida lepim golom Benjata Ečeberije u 59. minutu meča, a za to vreme u Belgiji je bilo mnogo efikasnije.

Genk je ubedljivo savladao ekipu Sasuola sa 3:1, a najveći deo posla domaćin je ostvario već u prvih 25 minuta, kada su Karelis i Bejli postigli prva dva pogotka.

U nastavku, Tino Sušić je u 61. minutu rešio pitanje pobednika, da bi četiri minuta kasnije Politano postigao počasni gol za italijanskog predstavnika.