LE - Jović pogodio, Frankfurt jedva preživeo Čelsi!

• Autor: Stefan Matić

• 02. maj 2019.

• 22:55

Prvi meč polufinala Ajntrahta i Čelsija završen nerešenim rezultatom, revanš meč za nedelju dana.

Odlično prvo poluvreme domaćih, Jović i momci su imali odlične šanse, jednu su i pretvorili u gol. Nastavak igre je u potpunosti pripao gostima iz Londona, na kraju rezultat u Frankfurtu 1:1.

Prva izgledna prilika se beleži tek u 21. minutu iako smo imali dvadeset minuta jakog ritma pre toga.

Kostić je izveo centaršut, lopta je preletela sve u šesnaestercu Čelsija da bi na nju naleteo kapiten Abraham koji je ipak šutirao malo iznad gola Čelsija.

Dinamični srpski trio Gaćinović-Kostić-Jović je proradio u 23. minutu, Mijat je prosledio loptu levom krilu Ajntrahta koji nalazi Jovića, najbolji strelac Ajntrahta postiže svoj novi gol za vođstvo domaćih na "Komercbank" Areni.

Gosti iz Londona prvi put ozbiljnije prete preko Pedra, Španac je odlično šutirao u 26. minutu ali ne dolazi do promene rezultata.

Kontroverzna situacija je viđena u 40. minutu, Gaćinović je nadskočio Kristensena koji je bio zadnji igrač odbrane, čini se da je postojalo kontakta ali glavni sudija ne tretira situaciju kao faul.

Ubrzo je i najagilniji među gostima, Loftus-Čik ponovo pokušao. Englez je šutirao u 42. minutu blizu desne stative.

U 54. minutu igrači Čelsija su imali šansu za potpuni preokret, ponovo Loftus-Čik ima odličnu priliku posle duplog pasa sa Pedrom, Englez je šutirao tik iznad prečke.

David Luiz na izmaku 58. minuta pogađa prečku, Brazilac je sjajno izveo slobodan udarac koji nekako zaustavlja Kevin Trap u saradnji sa prečkom.

Propisno su se napromašivali u 74. minutu i Loftus-Čik i Azar, domaćini uopšte nemaju odgovor za napade gostiju.

U 85. minutu veliku grešku Kantea ne koristi Pasijensija, ovo je bilo ujedno i najozbiljnija prilika domaćih u drugom poluvremenu do sada.

Čelsi je ujedno postavio i rekord takmičenja sa šesnaest uzastopnih utakmica bez poraza.

Kostić i Jović su odigrali ceo meč, dok je Gaćinović zamenjen u 91. minutu utakmice.