LE - Italijanska dominacija, Sevilja se izvukla!

četvrtak 23.04.2015.
22:59

Najzanimljivije u Rusiji, Sevilja se golom Gameira izvukla i došla do polufinala. Tamo su još Viola, Napoli i Dnjepar.

Beta/AP Photo/Dmitry Lovetsky

Fiorentina je imala sreće u drugom meču četvrtfinala Lige Evrope, a najviše treba da se zahvali Džermejnu Lensu, fudbaleru Dinama iz Kijeva.

On je za samo 40 minuta igre dobio dva žuta kartona i tako olakšao posao ekipi Fiorentine, a drugi je dobio zbog simuliranja u protivničkom šesnaestercu.

Samo tri minuta od tog trenutka trebalo je ekipi Fiorentine da savlada golmana gostiju, Šovkovskog.

Hoakin je centrirao veoma oštro, lopta je pogodila Marija Gomeza i ušla u nebranjeni deo mreže, 1:0 za Fiorentinu. Do kraja meča gol postiže i Vargas kada su svi fudbaleri Dinama krenuli ka golu, Fiorentina na kraju sasvim zasluženo prolazi u polufinale.

Napoli i Volfsburg su odigrali meč u kome je bilo dosta zanimljivosti, ali domaći nisu imali problema da prođu u polufinale zahvaljujući sjajnom izdanju u prvom meču.

Ekipa Rafe Beniteza nije imala problema da sačuva veliku prednost protiv nemačke ekipe koja igra sjajno ove sezone. Nakon prvog meča gde je bilo 4:1 u korist Italijana, Napoli je rutinski odradio posao u drugom, na kraju je bilo 2:2.

Poveo je Napoli golovima Kaljehona uz veliku sreću i Drisa Mertensa nakon sjajne akcije, da bi Volfsburg za samo 2 minuta uspeo da postigne dva gola
preko Klozea i Perišića.

Golove sa ova dva meča pogledajte OVDE.

Italy Soccer Europa League

Dnjepar je bio mnogo bolja ekipa od Briža u četvrtfinalu, a svoju dominaciju u ovom meču rešili su tek u 82. minutu drugog meča.

Uspeli su da sačuvaju svoju mrežu svih 180 minuta u ova dva meča, a jedini koji je uspeo da probije protivničku odbranu i da zatrese mrežu protivnika jeste Šakov na asistenciju Rotana.

Dnjepar prvi put u istoriji u polufinalu nekog evropskog takmičenja.

Sevilja je bila na veoma dobrom putu da se nađe u polufinalu, ali su sami sebi zagorčali život nakon dve greške golmana Beta.

Vodili su nakon prvog meča rezultatom 2:1, a danas su poveli nakon samo 6 minuta meč kada je Nikola Ricoli dosudio penal nakon starta Neta. Baka je preuzeo odgovornost, šutirao je veoma precizno - 0:1, odnosno 1:3 za ekipu Sevilje.

Mogla je ekipa Unaja Emerija da dođe i do drugog gola iz kontri i polukontri do kraja poluvremena, ali je i ekipa Viljaša Boaša imala svoje prilike u ovom delu igre.

Ipak, u drugom poluvremenu sasvim druga priča.

Prvo je Rondon iskoristio neverovatnu grešku golmana Beta i ugurao loptu u mrežu, da bi Hulk neverovatno preciznim udarcem sa velike udaljenosti pogodio za 2:1 i veliku radost domaćih navijača.

Imali su domaći ogroman broj prilika da dođu i do prednosti u ovom dvomeču, a onda je Gameiro rešio pitanje pobednika golom pred sam kraj meča.

Dakle, nakon ove četiri utakmice saznali smo i sve polufinaliste Lige Evrope, a u sutrašnjem žrebu nalaze se Fiorentina, Sevilja, Napoli i Dnjepar.

Golove sa meča Zenit-Sevilja pogledajte OVDE.