LE - "Het-trik" Defoa za slavlje Sparsa, Đurđić strelac u nesrećnom porazu Helsingborga

• Autor: Bojan Jovanovic

• 08. novembar 2012.

• 22:58

Nikola Đurđić, srpski internacionalac, postigao drugi gol za Helsinborg na meču protiv Hanovera, ali je njegov tim poražen u poslednjim trenucima ovog duela. U Londonu i Bilbaou bilo veoma uzbudljivo. Tadićev Tvente samo 0:0 protiv Levantea.

Totenhem je ugostio Maribor na "Vajt Hart Lejnu" sa jednom jedinom željom - da osvoji tri važna boda.

Već od samog starta domaći su počeli sa ubitačnim napadima, a inicijativa Totenhema isplatila se u 18. minutu kada je Džermejn Defo nakon centaršuta Bejla savladao Handanovića.

Ipak, gosti iz Maribora na odmor odlaze sa nerešenim rezultatom pošto je Berić u 40. minutu savladao Lorisa, koji je pokušao da dribla napadača Maribora, što je skupo koštalo londonski tim.

U drugom poluvremenu Maribor je počeo ofanzivnije, ali to im se osvetilo pošto u 49. minutu Defo kažnjava Slovence za prednost Totenhema od 2:1.

U 77. minutu Defo postiže het-trik nakon još jedne asistencije Gereta Bejla. Gol možete pogledati OVDE.

Fantastični srpski napadač Nikola Đurđić ponovo se upisao u listu strelaca i to u sred Hanovera, gde njegov Helsinborga ipak nije uspeo da dođe do boda, iako je stigao zaostatak od dva gola u drugom poluvremenu.

Nemci su slavili golom Huštija sa penala u nadonkadi vremena, a Šveđani su meč završili sa dva igrača manje.

Tvente našeg Dušana Tadića, koji je odigrao svih 90. minuta za "crvene", odigrao je samo 0:0 na svom terenu protiv španskog Levantea.

Od ostalih duela treba izdvojiti onaj na "San Mamesu" gde je Atletik Bilbao poražen od Liona.

Gosti su u prvom poluvremenu poveli sa 2:0, Baski se vraćaju u život golovima Erere i Aduriza sa penala, ali sudbinu domaćih zapečatio je LaKaset u 64. minutu. Odlučujući gol sa "San Mamesa" možete pogledati OVDE.