LE - Hadži promašio penal, ali Liverpulovo dete odvelo Škote dalje!

sreda 26.02.2020.
20:03

Ekipa Stivena Džerarda u 1/8 finala Lige Evrope.

Epa/Robert Perry

Fudbaleri Glazgov Rendžersa slavili su u revanš susretu 1/16 finala u Bragi sa 0:1 (0:0), te su tako sa ukupnih 4:2 obezbedili plasman u narednu fazu.

U finišu prvog poluvremena su imali veliku šansu da povedu, dobili su jedanaesterac, odgovornost je preuzeo Janis Hadži, koji je preokrenuo rezultat u prvom susretu na "Ajbroksu".

Golman Brage ipak brani njegov pokušaj sa kreča, nije bilo promene rezultata.

Ipak, u 61. minutu, Hadži pronalazi Rajana Kenta, koji u situaciji jedan na jedan matira golmana domaćeg sastava i donosi prednost ekipi Stivi Džija.

Uzbudljivo je bilo do kraja, najpre je Paulinjo pogodio stativu, potom je Arfild duplirao prednost gostiju iz Glazgova, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Paulinjo je ponovo pripretio gostima, ali je ovoga puta tukao preko gola.

Nije bilo promene rezultata, Braga je završila takmičenje, ekipa Stivena Džerarda je u 1/8 finala.