LE - Gruzini šokirali Split, Mladost pala u Sevilji

• 01. avgust 2013.

• 23:26

Završeni su svi prvi mečevi trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope a u poslednjim susretima predstavnici Hrvatske i Crne Gore doživeli su poraze koji ih, najverovatnije, izbacuju iz daljeg toka takmičenja.

Kompletirani su svi prvi susreti trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope a poslednji su se završili susreti igrani na Pirinejskom poluostrvu i u Splitu.

Estoril je na svom terenu remizirao bez golova sa Hapoel Ramat Ganom dok su klubovi iz zemalja bivše SFRJ doživeli poraze koji će ih, najverovatnije, udaljiti iz daljeg toka takmičenja.

Hajduk iz Splita je na svom terenu doživeo poraz od Dile Đori iz Gruzije minimalnim rezultatom 1:0 pa će u revanšu morati da juri dva gola kako bi prošao dalje.

Evropski put Mladosti iz Podgorice, najvećeg iznenađenja dosadašnjeg toka kvalifikacija, očekivano će biti okončan u dvomeču sa Seviljnom.

Podogoričani se večeras nisu obrukali jer su dugo odolevali favorizovanoj Sevilji od trenutka kada su primili prvi gol. Od 18. minuta Španci su imali prednost a onda su u 82. i 91. minutu potvrdili pobedu i plasman u plej-of fazu kvalifikacija.