LE, grupe J, K i L - Čelsi u drugom krugu, Nikolić naučio kako sa Grcima!

četvrtak 08.11.2018.
20:51

Čelsi se već plasirao u osminu finala, veoma zanimljivo u Turskoj, kao i u Mađarskoj.

EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

Grupa J

Ahisar - Sevilja 2:3
Krasnodar - Standard 2:1

Sevilja je sa dve pobede protiv Ahisara došla u situaciju da prođe jaku grupu, ali imaće još dosta problema do tog cilja.

Gosti su danas bili bolji rival, posebno u prvom poluvremenu kada su dominirali i postigli dva gola preko Nolita i Muriela. Ipak, u drugom poluvremenu Ahisar bolji, Manu je smanjio u 52. minutu, a samo pet minuta kasnije penal je promašio Vural.

Neposredno pre toga je Gomez dobio drugi žuti karton, pa su domaći imali čitavih pola sata da stignu do izjednačenja i eventualno pobede.

Dobro su krenuli u toj nameri, Ajik je uspeo da izjednači u 78. minutu meča, akcija je tekla po levoj strani, Vural je uposlio strelca sjajnim centaršutem.

Ipak, u 87. minutu gosti sa igračem manje stižu do pobede, strelac iz kaznenog udarca bio je Banega.

Milan Lukač je branio čitav meč za domaće.

Krasnodar je uspeo da preokrene rezultat protiv Standarda i da stigne do veoma važnih bodova u borbi za plasman u drugi krug.

Golom Gonzalesa u 19. minutu gosti su stigli do prednosti od 1:0, a domaći su uspeli da to nadoknade u finišu meča. Samo tri minuta im je trebalo da postignu tri gola, prvo je Sulejmanov postigao gol u 79. minutu, da bi tri minuta nakon toga Vanderson krunisao sjajnu akciju za konačnih 2:1.

Uroš Spajić odigrao svih 90 minuta.

Grupa K

Dinamo Kijev - Ren 3:1
Astana - Jablonec 2:1

Dinamo iz Kijeva je uspeo da stigne do osmog boda u grupi K pošto je danas lakše nego što je bilo ko očekivao savladao Ren sa 3:0.

Verbić je doveo domaće u prednost, a u drugom poluvremenu dva gola za četiri minuta, Mikolenko i Šaparenko u 68. i 72. minutu završavaju posao.

Gostima za utehu ostaje gol u 90. minutu koji je postigao Sibačeu.

Grupa L

BATE - Čelsi 0:1
MOL Vidi - PAOK 1:0

Čelsi je upisao i četvrtu pobedu u ovom takmičenju i tako je stigao do druge faze bez velikih problema.

Gosti iz Londona su danas slavili sa 1:0, a strelac jedinog gola u Borisovu bio je Olivije Žiru u 53. minutu utakmice.

Filipović je u redovima BATE Borisova odigrao svih 90 minuta danas.

Ekipa Marka Nikolića je nakon onih teških utakmica sa AEK-om koji je završio u Ligi šampiona, uspela da nauči kako treba igrati protiv grčkih timova.

Danas je ponovo pao PAOK, a strelac jedinog gola bio je Milanov u 50. minutu.

Tako je Vidi stigao do druge pobede, ima velike šanse da se plasira u drugi krug, veće nego PAOK i BATE.

Marko Šćepović je igrao za domaće, a Aleksandar Prijović za goste danas.